Home / Siyaset / FETÖ’yle yapılan mücadelenin aynısı PKK ve DEAŞ ile de yapılmalıdır.

FETÖ’yle yapılan mücadelenin aynısı PKK ve DEAŞ ile de yapılmalıdır.

Spread the love

mehmet-necmettin-ahrazoglu-tbmm-genel-kurul-konusma-2xMHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamındaki Kanun Hükmündeki Kararname ile 412 sıra sayılı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Tezkeresi’nin 11’inci maddesi üzerinde verilen önerge hakkında MHP grubu adına söz aldığı konuşmasına, “18 Ekim 1991’de Sovyetler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını kazanan Azerbaycan’ın bağımsızlık gününü kutluyor, kardeş Azerbaycan halkına selam ve saygılarımı iletiyorum.” şeklinde başlamıştır.

15 Temmuz günü demokrasiye, aziz milletin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisine, Türk milletinin bağrından çıkan Peygamber ocağı ordunun ana karargâhına, kahraman polisin birimlerine, aziz Türk milletinin iradesine yapılmak istenen darbe girişimini bir kez daha lanetlediğini ifade eden Ahrazoğlu, “Müsebbiplerinin, bu ortamı hazırlayanların yüce Türk adaleti önünde hesap vermesini, bu olayın bütün detaylarıyla araştırılmasını bekliyorum.” açıklamasını yapmış ve “Gazi Meclise, aziz milletimize tekrar “Geçmiş olsun.” Diyorum” ifadesini yapmıştır.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı adayları kura töreninde yaptığı konuşmada, “Şimdi, dünyadan bize akıl verenler var: ‘Bu kadar ismi nasıl biliyorsunuz, nasıl oluyor da bunları anında topladınız, içeri aldınız?’ Burası çatladıkapı muhtarlığı değil ki, devletiz. Nerede kim var, ne yapıyor, bunların hepsini devlet bilmiyorsa, istihbaratı bilmiyorsa kusura bakmasın.” dediğini ifade eden Ahrazoğlu, “Şimdi, buradan soruyorum: Bu yaşananların siyasi sorumluları kimlerdir? Bu darbe girişiminin nedeni neden önce öğrenilememiştir. Mademki bunların hepsini devlet biliyorsa Sayın Cumhurbaşkanının da bunları açıklaması gerekir.” açıklamasını yapmıştır.

Ahrazoğlu; MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin defalarca belirttiği “yurtta sulh konseyi” isimli rezil ve haçlı yapılanmanın ana kadrosunu, siyaset ve bürokrasi alanındaki elebaşlarını aziz millet ne zaman duyup, ne zaman öğreneceğini sorarak, “Devletin en alt düzeyinde görev yapan bir memurun neyle suçlandığı bilinmediği hâlde gereği yapılıyor da, üste çıkıldıkça, makamlar yükseldikçe niçin bir yavaşlamaya, bir duraksamaya, bir savsaklamaya gidiliyor bunu da anlamak mümkün değil. Eğer 15 Temmuz darbe teşebbüsü gerçekleşmiş olsaydı Türkiye’nin kaderi kimlerin eline geçecek, devlet ve siyasete kimler hükmedecekti? Bu sorularımızın cevabını bilmek en tabii hakkımızdır.” açıklamasını yapmıştır.

FETÖ’yle yapılan mücadelenin, FETÖ’cülere yönelik cezrî, cebrî ve yıldırıcı tedbirlerin aynısının PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerine de uygulanmasını tutarlılık gereği istediğini ve beklediğini belirten Ahrazoğlu, konuşmasına şöyle devam etmiştir: “PKK’ya destek veren memurlar, iş adamları, sivil toplum kuruluşları, medya organları ne zaman hak ettiğini bulacaktır? PKK’lı diye açığa alınan öğretmenlerden başlamak üzere, suçu somut olarak tespit edilen bölücülerin devletle bağının kesilmesi için daha neyin olması beklenmektedir? FETÖ’ye ceberut kesilenler bu sıra PKK’ya gelince niçin susmaktadır? Olağanüstü hâlle FETÖ’yle mücadele ederken PKK terör örgütüyle de mücadele yapmak zorundasınız. FETÖ’nün sosyal ve ekonomik ağı deşifre edilip çökertilmeye çalışılırken, PKK’nın şirketlerini, bilinen siyasi ayağını, sivil toplum örgütlenmesini, finansman ağını görmezden gelemezsiniz. Gerekirse bu konudaki gerekli düzenlemeleri de yapmak zorundasınız.

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu; Türk milletine kasteden tüm hainlerin tamamen temizlenmesi ve bertaraf edilmesi gerektiğini belirterek, “Özellikle yargı, eğitim, üniversite, bürokrasi ve emniyet alanındaki olmak üzere on binleri bulan açığa alma ve tasfiye işlemleri, paralel çetenin nasıl ve nerelere kadar yayıldığını da çok açık göstermektedir. Ancak yine de suçlu ile suçsuzun birbirine karıştığına yönelik yoğun rahatsızlık ve çağrılara iktidarın kulak vermesi, bunları dikkate alması gerekmektedir.” şeklinde açıklama yapmış ve şikâyetlerin mağduriyet edebiyatı olarak görülmesinin ve hafife alınmasının yanlış olduğunu belirterek, “Aslı astarı belli olmayan, somut delillerle belirlenemeyen iftiralar ve gizli tanıklarla mağdurlar yaratılmasına, toplumun yeni bir küskünlüğüne ve Türk düşmanlarına fırsat verilmemelidir.” açıklamasını yaparak konuşmasını tamamlamıştır.

Haberin Video Görüntüsü;

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir