Home / Genel / EXPO’da Bambaşka Hafta Sonu Yaşandı

EXPO’da Bambaşka Hafta Sonu Yaşandı

Spread the love

Hafta sonları EXPO 2021 Hatay’da dolu dolu geçmeye devam ediyor. EXPO alanları animasyon gösterileri, yarışmalar, atölye çalışmaları, çocuk oyunları ve konserlerle ziyaretçilerine keyifli saatler sunuyor.

Bu hafta sonunda gerçekleşen “Abur ile Cubur Masallar Diyarında” tiyatro oyunu, ve Hatay Gastronomi Akademisi’nde gerçekleşen “El Yapımı Makarna ve Soslar” atölye çalışmalarıyla EXPO, yepyeni deneyimler yaşanmak isteyen ziyaretçilerini alanlarında ağırladı.

MİNİKLER “ABUR İLE CUBUR” İLE EĞLENDİ

Çocuklar için gerçekleştirilen eğlenceli aktivitelerle minik ziyaretçilerine de keyifli saatler sunan EXPO yeni bir çocuk oyunuyla yine kalpleri kazandı. Çocuklar, tablet kullanımı bağımlılığı ve kitap sevgisi temalı oyunda harika vakit geçirdi. Antakya ve Arsuz alanlarında sahnelenen oyuna katılan minikler, oyun ardından da neşeli zamanlar geçirdi.

İTALYAN MUTFAĞININ EN ÖZEL TATLARI EXPO’DA

Hatay Gastronomi Akademisinde; “El Yapımı Makarna ve Soslar” eğitimleri düzenlendi. Katılımcılar İtalyan mutfağının en ünlü lezzeti makarna ve makarnaya lezzet katan sosların yapımını Dr. Esat Özata’dan öğrendi. Öğretici ve keyifli geçen eğitimin ardından katılımcılar katılım belgelerini Dr. Esat Özata elinden aldılar.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın