Home / Hatay / Dörtyol / DÖRTYOL MESLEK YÜKSEK OKULUNDA KEPLER HAVADA UÇUŞTU

DÖRTYOL MESLEK YÜKSEK OKULUNDA KEPLER HAVADA UÇUŞTU

Spread the love

suleymangoksuDörtyol Meslek Yüksek Okulu, uzun Yıllar Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine bağlı olarak işlevine devam ediyordu. İskenderun Teknik Üniversitesinin geçen yıl açılmasıyla, Dörtyol Meslek Yüksek Okulu yeni Üniversite adıyla ilk mezunlarını verdi. Mezun öğrenci sayısı, 200 civarındaydı.

Protokolün ve Türkiye’nin değişik yerlerinde öğrenci yakınlarının katıldığı Mezuniyet Gününde, heyecan ve sevinç vardı. Elbette öğrenciler 2 yıldır tanıdıkları arkadaşlarından ayrılacak olmanın hüznünü yaşıyorlardı.

Mezuniyet Andının söylenmesi ve öğrencilerin keplerini havaya fırlatmaları, adeta yeni bir hayatın başlangıcıydı. Mezun olmalarını herkesle paylaşıyorlardı.

Mezunlar arasında 51 yaşlarında olan, Çaylı Mahallesi Muhtarı,Saray Pastahanesi sahibi İlhami Taşar ve Dişçioğlu Ticaretin Sahibi  Yavuz Selim Şimşek, ilerlemiş yaşlarına rağmen azmin zaferini gösterdiler. Hal ve hareketleriyle öğrencilere güzel örnek oldular. Renkli kişilikleri ile törene katılanların ilgi odağıydılar. Taşar ve Şimşek’in Ortaokul ve Liseyi aynı sınıfta okumaları, Meslek Yüksek Okulunun  Muhasebe Bölümünden birlikte mezun olmaları dikkat çeken bir ayrıntıydı. Okumanın yaşı olmaz diyen, başka mezunları da törende görmek mümkündü.

Öğrencileri tebrik ediyorum.  Başta Okul Müdürü Doç. Dr. Emin Ünal olmak üzere, tüm Hocalarımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan ailelerine ve Protokole  şükranlarımı sunuyorum.

KEP ATMA

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

418 Gram Esrar Ele Geçirildi

Spread the love Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’ya bağlı Akasya Mahallesinde durdurulan bir arata 418 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.