Home / Hatay / Hassa / DOĞAKA GENEL SEKRETERİNDEN HASSA KAYMAKAMINA ZİYARET

DOĞAKA GENEL SEKRETERİNDEN HASSA KAYMAKAMINA ZİYARET

Spread the love

DOĞAKA GENEL SEKRETERİNDEN HASSA KAYMAKAMINA ZİYARETDoğaka Genel sekreteri Onur Yıldız,Hassa Kaymakamı  Mustafa PALA’ ya “Hoş Geldiniz” ziyaretinde bulundu.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız’ın Kaymakam Mustafa PALA’yı ziyaretinde Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ve Başkan Yardımcısı Ahmet Çinçin’de hazır bulundular.

Doğaka Genel sekreteri  Onur Yıldız;

Kaymakam  Mustafa  PALA’yı,Hatay’ın küçük  ve şirin ilçesi Hassa’da görmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek,Proje çalışmaları bitmek üzere olan ,Amanos Tünelinin faaliyete geçmesiyle,Hatay’ın ve bölgenin cazibe merkezi durumuna  gelecek olan Hassa’da görev yapmanın avantajlarını dile getirdi.Hassa sınırları içerisinde bulunan  40 bin dönümlük Leçelik arazinin Organize Sanayi olarak kullanılacak olması,yatırım ve proje konularında Hassa’nın hazır olması gerektiğini vurguladı.

Genel Sekreter Onur Yıldız.

Ayrıca,  Doğaka’nın faaliyet alanlarını ve 2014 yılı mali destek konularında da, Sayın Kaymakamımızı ve Belediye Başkanını bilgilendirdi.

Hassa Kaymakam Mustafa  PALA ise yaptığı konuşmada;

Küreselleşen dünyada imkan ve çalışma alanlarının genişlediğini, geleneksel ticari faaliyetlerinin önemini yitirdiğini,doğru zamanda, doğru işlerin yapılması gerektiğini belirterek,

“Yeter ki ,çalışalım ve bir şeyler üretme gayreti içerisinde bulunalım”.dedi

Kaymakam Sayın PALA

Hassa Kaymakamlığı olarak daha önceden Proje Ofisi oluşturulduğunu ve  Proje konularında tecrübeli bir kadroya sahip olduklarını dile getirerek;

Önceki yıllarda Doğaka bünyesinde  yapılan AB projeleri  ve diğer projelerle Kurumlarımıza Teknik Destek sağlandığını  söyledi.

DOĞAK’ın 2014 yılı ”Bölge içi Gelişmişlik Farklılıklarının Azaltılması” kapsamında 1. Başvuruda , Çolakoğlu Zeytinyağı ve Küçükoğlu Çiftliği Süt ürünleri İşletmelerinin mali destek programından faydalandıklarını belirtti.2.başvurunun da yapıldığını ,olumlu sonuçlar beklediklerini dile getirdi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay’da 2. Paramotorlu Terörist Vakası

Spread the love Hatay Valiliğinden yapılan açıklama’da Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında; Hatay’ın Hassa ilçesi kırsalında, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir