Home / Genel / CUMHURİYET ÇOCUKLARI KAN VERİYOR, HAYAT KURTARIYOR

CUMHURİYET ÇOCUKLARI KAN VERİYOR, HAYAT KURTARIYOR

Spread the love

‘Cumhuriyet Çocukları Kan Ver Hayat Kurtar’ sloganı ile başlatılan ve bu yıl 5.si düzenlene kan bağışı etkinliği vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Kanın sürekli ve acil bir ihtiyaç olduğu ilkesiyle hareket eden Arsuz Türk Kızılayı iş birliği ile Karaağaç Semt Pazarında gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine, İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Arsuz Belediye Başkan Vekili Sami Üstün, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, İskenderun Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Emir Selim Yazar, İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken, Yazar Seval Yazar, Arsuz Kızılay Başkanı Vedat Tosun, Kızılay Arsuz İlçe Koordinatörü Muharrem Özbakış, Hatay Kan Alma Birim Müdürü Dr. Cesur İnan, İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Akyürekoğlu, STK Üyeleri, İSTE Denizcilik Fakültesi Öğrencileri, Mahalle Muhtarları ve duyarlı vatandaşlar katıldı.

‘KAN BAĞIŞI, CAN BAĞIŞIDIR’
Arsuz Kızılay Başkanı Vedat Tosun, “Kan stoklarının yeterli seviyede tutmamız gerekiyor. Biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu her şeyden önce bizim vatandaşlık görevimiz. Halkımızdan düzenli olarak kan bağışında bulunmalarını istiyorum. Unutmasınlar kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Kan bağışı, can bağışıdır” diye konuştu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın