Home / Hatay / Hassa / CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin verdiği “evet” oyuna destek veren AKP’li Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş disipline sevk edildi.

Karataş’ın yanı sıra içlerinde Mehmet Torun, Mehmet Nur, Harun Demirci’nin yer aldığı üç meclis üyesi de “grup kararına uymadıkları” gerekçesiyle AKP’den ihraç istemiyle il disiplin kuruluna sevk edildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısı 15 Nisan tarihli toplantıda, Hatay’ın Defne ilçesi Akdeniz Mahallesi’nde bulunan arıtma tesisinin yenilenmesi ve Hassa ilçesine yapılacak içme suyu ile kanalizasyon şebekesi hizmetleri için Japon kredisi kullanımı konusunda oylama yapıldı. Duvar’dan Burcu Özkaya Günaydın’ın haberine göre, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin teklifine CHP’li meclis üyeleri “evet” oyu kullanırken, AKP meclis üyeleri “hayır” oyu kullandı. CHP’li meclis üyeleri ile birlikte “evet” oyu kullanan Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş’ın yanı sıra Mehmet Torun, Mehmet Nur, Harun Demirci adlı üç meclis üyesi, “grup kararına uymadıkları” gerekçesiyle AKP’den ihraç istemiyle il disiplin kuruluna sevk edildi.

“CUMHUR İTTİFAKI PROJEYE KARŞI DEĞİL”

Konuyla ilgili Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Cumhur İttifakı meclis üyelerinin de AKP’li başkanlarının da projeye karşı olmadıklarını, krediyle ilgili bazı teknik sorunların olduğunu belirtti. Karataş “Turunçlu’daki arıtma tesisi ve Hassa’nın altyapı sorunu aynı dosyada. Büyükşehir dosyaları ayırmadı. Turunçlu halkı arıtmanın kaldırılmasını istiyor. Bir de kredinin hangi maliyetlerden nereye kullanılacağı belli değil. Hala bir açıklama yapılmadı bu konuda. Cumhur ittifakı üyeleri de bir ay beklenmeli diye düşündü ve hayır oyu kullandı” diye konuştu.

“ŞİMDİ OLSA YİNE YAPARIM”

Karataş neden “evet” oyu verdiği sorusunu şöyle yanıtladı:

“Ben ve AK Parti milletvekilleri olmasaydı alamazlardı krediyi. Altyapı ve arıtma tesisinin çözümü için çabalarımız, emeklerimiz büyük. Ben bu yüzden savundum projeyi. Yanlış bir şey yaptığımızı da düşünmüyorum. Ben hem partimi hem de hizmeti savundum. Şimdi olsa yine yaparım. Hayır deseydim vatandaşa açıklayamazdım. Medya ‘Cumhur İttifakı hizmete karşı’ diye yazıyor. Yok öyle bir şey, karşı değiller, sadece biraz beklensin istendi.”

“PARTİM NE DERSE UYARIM”

Disipline verilmesinin kendisiyle de projeyle de alakalı bir durum olmadığını, grup kararına uymayan herkes için disiplin sürecinin başlatılacağını söyleyen Karataş, gerekli yerlere savunmasını yapacağını, partisinin ne karar verirse uyacağını belirtti.

Hassa’nın yıllardır yol ve kanalizasyon sorunu olduğunu, bu sorunu Büyükşehir Belediyesi’nin çözmesi gerektiğini söyleyen Karataş, “Defalarca dile getirdik çözülmüyor. Belediye başkanı beceriksiz. Sadece Hassa mı? Hatay’ın en merkezi yerlerinde bile yollar berbat, altyapı kötü. Expo için dünya kadar para harcandı, oraya harcayacağınız paraya Hatay’ın yolunu yap, altyapısını yap” şeklinde konuştu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

HASSA’DA SEÇİM ANKETİ SÜRCİ BAŞLAMIŞTIR

Spread the love

Bir yanıt yazın