Home / Genel / CHP’li Yüksel; Eski Türkiye’mizi Sizden Geri Alacağız

CHP’li Yüksel; Eski Türkiye’mizi Sizden Geri Alacağız

Spread the love

İçinde bulunduğumuz ‘Emekliler Haftası’ nedeniyle emeklilerin gününü kutlayarak haftalık değerlendirmesine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, basın açıklamasında manzaranın içler acısı olduğuna değindi. İnsanların umutlu olduğu, yüzlerin güldüğü eski Türkiye’yi geri istediklerini de kaydeden CHP’li Yüksel; “Eski Türkiye’mizi sizden geri alacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasında Emeklilerin huzurlu yaşayamadığını kaydeden Yüksel; “En büyük emekçi emeklidir. Yıllarca emek veren, çalışan ve dirsek çürüten emeklinin hali içler acısıdır. Sokağa çıkamaz haldedir. Torununun yüzüne bakamaz haldedir. Kendi köyüne, memleketine gidemez durumdadır.

Emeklilere Tarihi Bir Görev Düşüyor

Bir devlet kendi emeklisini refah içinde yaşatamıyorsa, yüzünü güldüremiyorsa burada bir sorun, bir sıkıntı var demektir. Çünkü ülkeyi kendini düşünenler, kendine yontanlar ve kendi cebini dolduranlar yönetiyor. İşte bu noktada emeklilere tarihi bir görev düşüyor. Mutlu olmanız için, ömrünüzün son deminde daha rahat yaşayabilmeniz için, sizden yana taraf olan sizi düşünen ve sizin için çaba harcayan partilere oy vereceksiniz.

Memleketinize daha rahat gitmek istiyorsanız, yabancı ülkelerdeki emekliler gibi ülkenin her yerinde tatil yapabilmek istiyorsanız, sizi Cumhuriyet Halk partisine oy vermeye çağırıyorum” diye konuştu.

Herkes Hakça ve İnanca Yaşayacak

Açlık ve yoksulluk rakamları üzerine de konuşan Yüksel; “Dört kişilik bir ailenin ‘Açlık ve Yoksulluk’ rakamları açıklandı. Evine her ay 20 bin 818 lira girmiyorsa yoksulsun. Evine her ay 6 bin 391 lira girmiyorsa da açsın. Türkiye’nin manzarası işte bu!

Efendim emeklinin en düşük maaşını 3 bin 500 yaptık, asgari ücreti 5 bin 500 yaptık. Türkiye’deki açlık sınırı 6 bin 391. en az alan emekli ve asgari ücretli işte bu rakamın üzerinde almalı. Bunun adı bu milleti açlığa, yokluğa mahkûm etmektir.

İnsanca yaşamanın gerekleri vardır. Üç öğün yemek yiyeceğiz, kahvaltımızı güzel yapacağız. Hiç olmazsa senede bir kere, üç-beş gün olsa da tatil yapacağız. Evimizde ısınabileceğiz, kışın soğukta donmayacağız. Yazın sıcakta yanmayacağız. Üzerimize elbiseler alacağız. Bunlar lüks değil ihtiyaçtır.

Ülke insanımız bunu hak etmiyor. İnsanımız daha güzelini hak ediyor. Peki, Türkiye buna müsait mi? Ülkemizin gelirleri elbette ki buna müsait! Bir avuç rantiyeye ve kendilerine yontmayanlar iktidara geldiğinde ülkenin geliri, zenginliği eşit şekilde paylaşıldığında o zaman herkes hakça ve inanca yaşayacak” şeklinde konuştu.

Ülkemizde rakamların yalan söylediğini de sözlerine ekleyen CHP Belen İlçe Başkanı Yüksel; “Faiz sebep enflasyon sonuç ucube sisteminde, rakamlar yalan söylüyor. Bütün dünya faizleri artırıyor. Bu dayatmanın ne ülke ekonomisine de ne de vatandaşa hiçbir yararı ve getirisi yok. Efendim faizi düşürdüm! Bu da koca bir yalan! A’dan Z’ye her şey faiz.

Gıda Fiyatları %172 Arttı

Gıda fiyatları 2021 Haziran’ına göre %172 oranında arttı. Geçen Haziran ayında 100 liraya dolan sepet, bu Haziran’da 271 liraya doluyor. Aradaki fark bu! İşte gerçek enflasyon bu!

2018 yılında bu ucube tek adam sisteminde geçildiğinde ne demişlerdi? ‘Verin bu kardeşinize yetkiyi, enflasyonla faizleri nasıl mücadele edeceğim, sizi nasıl uçuracağım’ demişti. Ne uçtu? Hayat pahalılığı üçtü, enflasyon uçtu, döviz uçtu, yakıt ve doğalgaz uçtu. İnsanlarımızı perperişan evden çıkamaz hale geldi.

Şimdi de ‘Verin bize bizden iyisi yapamaz’ diyorlar, yine kandırıyor, aldatıyor. Çünkü yönetemiyorlar ülkemizi bilinmeze sürüklüyorlar.

Değerli arkadaşlar içler acısı olan bu manzarayı anlatmaya çalışıyoruz. Dilimizin döndüğünce ifade etmeye çalışıyoruz” dedi.

İşiniz, Gücünüz Yalan!

Ortada yine bir yalanın dolaştığına işaret eden Yüksel; “Şimdilerde bir hikâye dolaşıyor, ilimizde hatta tüm Türkiye’de dolaşıyor bu hikâye! 2023’te Lozan Antlaşmasının gizli maddeleri yürürlükten kalkacakmış. Yeraltı kaynaklarımızı çıkaracakmışız. Lozan’da böyle bir imza atılmış. İmzayı Rahmetli İsmet İnönü atmış. Bu kocaman bir yalan, kuyruklu yalan! Bunu CİMER de yalanladı.

Yeraltı zenginlikleri yasaksa, Lozan’da böyle bir madde varsa, altın madenlerini ya da diğer madenleri yabancı şirketler niye, nasıl arıyor? Niye bunlara ruhsat veriliyor? İşiniz gücünüz yalan, algı ve halkı kandırmak. Yalanınız ortaya çıktı. Erzincan sınırında, yabancı şirketler altın madeni ararken, siyanür Fırat Nehrine aktı, hani maden arama yasaktı? Sizde ne utanma ne de Allah korkusu var.

Biz umudu, barışı, sevgiyi, hoşgörüyü geri istiyoruz. Biz eski Türkiye’mizi istiyoruz. İnsanların umutlu olduğu ev alma hayalleri kurduğu, emekli olduğu zaman ev aldığı, yüzlerin güldüğü o Türkiye’mizi geri istiyoruz. Ve alacağız. Eski Türkiye’mizi sizden geri alacağız” şeklinde görüşlerini ifade etti.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın