Home / Hatay / Kırıkhan / BAŞKAN YAVUZ’DAN KIRIKHAN HALKINA PAZAR MÜJDESİ

BAŞKAN YAVUZ’DAN KIRIKHAN HALKINA PAZAR MÜJDESİ

Spread the love

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan halkına müjdeli haberler vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde doğalgaz, Araç Muayene istasyonu ve kapalı Spor Salonu ile ilgili müjde veren Başkan Yavuz, Cumartesi pazarı konusunda tüm engellerin ortadan…

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan halkına müjdeli  haberler vermeye devam ediyor.  Geçtiğimiz günlerde doğalgaz, Araç Muayene istasyonu ve kapalı Spor Salonu ile ilgili müjde veren Başkan Yavuz, Cumartesi pazarı konusunda tüm engellerin ortadan kalktığı müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz halkımıza verdiği sözleri bir bir gerçekleştiriyor.  Başkan Yavuz, Kırıkhan’ın en büyük sorunlarından birisi olan semt pazarları konusunda önemli bir adım daha atarak cumartesi pazarının kurulduğu Kurtuluş mahallesindeki  alanın tüm hisselerinin belediye tarafından satın alındığını açıkladı.

Kırıkhan’da  pazartesi, çarşamba, cumartesi ve  Pazar günleri kurulan semt pazarları konusunda,  vatandaşlar kadar sürücülerde büyük rahatsızlıklar yaşıyordu. Özellikle, bu  mahallelerde  semt pazarları kurulduğunda  ulaşım adeta duruyor ve  ulaşım noktasında büyük sorunlar yaşanıyordu. Yine, semt pazarlarının kurulduğu kesimlerde oturan vatandaşlarda sık sık evlerine girme konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getiriyorlardı.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz daha önce kamuoyuyla paylaştığı Cumartesi semt pazar yerinin modern semt Pazar haline dönüştürülmesi projesinin önündeki tüm engellerin ortadan kaldırıldığını açıkladı.

Cumartesi pazarının bulunduğu  kesimde bulunan işyeri sahipleriyle anlaşarak  satın alındığını belirten Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, cumartesi semt pazarının 2018 yılı başında temelinin atılacağını ve aynı yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Yavuz semt pazarı projesiyle ilgili yaptığı açıklamada; “Altı  oto park, üstü 3 katlı semt pazarının inşaatına yakın bir zamanda başlayacağız.  Modern bir şekilde düzenlenecek olan semt pazarı her gün açık kalacaktır. Modern Semt Pazarının hizmete girmesiyle  pazar ve pazartesi günleri kurulan semt pazarlarını iptal edeceğiz. İleriki bir süreçte ise  Gündüz mahallesinde kurulan çarşamba pazar yerini de ayrı bir düzenlemeyle halkımızın hizmetine sunacağız.

Kırıkhan halkının hak ettiği hizmetleri teker teker gerçekleştiriyoruz.  Modern semt pazarlarının açılmasıyla birlikte cadde ve sokaklar satıcılar tarafından işgal edilmeyecek ve düzenlilik sağlanmış  olacaktır. Ayrıca  halkımız da taze taze günlük olarak sebze ve meyve ihtiyacını  karşılamış olacaktır” dedi.

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

BAŞKAN SAVAŞ’IN TAZİYE MESAJI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, görev uçuşunda bulunan keşif …

Bir yanıt yazın