Home / Siyaset / BAŞKAN SERMİN GÖKSU’DAN 19 MAYIS MESAJI

BAŞKAN SERMİN GÖKSU’DAN 19 MAYIS MESAJI

Spread the love

Ak Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Göksu, mesajında, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

sermin göksu19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliği ve silah arkadaşlarının desteğinde millet iradesinden alınan Kuvayı Milliye gücüyle Balıkesir’de, Samsun’da, Amasya’da, Sivas’ta, Erzurum’da başlatılan ve bütün Anadolu’ya uzanan yolculuğun ilk adımıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele hareketi, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurda dalga dalga yayılmış, binlerce şehit verilerek sıkıntı ve yokluklar içerisinde zafer kazanılmış ve bütün dünyaya gücümüzün gösterildiği kahramanlık destanı yazılmıştır.
Değerli Gençler, Atalarımızın, şehitlerimizin, gazilerimizin ve yetişmenize katkısı olan herkesin güvenine layık olacağınıza eminim. Sizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmek, sizlerin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizi selamlıyorum.
Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda canlarını feda ederek bize şanlı bir geçmiş bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir