Home / Genel / Antakya-Arsuz arası yol kısalıyor

Antakya-Arsuz arası yol kısalıyor

Spread the love

Serinyol-Madenli arası yol ve sanat yapıları yapımı, 2 ayrı ihaleyle, toplam 226 Milyon TL bedelle ihale edildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya ile Arsuz arası mesafeyi önemli ölçüde kısaltacak ve daha sağlıklı bir ulaşımı getirecek olan Serinyol-Madenli arası yol açma girişiminde en büyük adımı attı. Büyükşehir Belediyesi, Serinyol-Madenli arası yol ve sanat yapıları yapımı için iki ayrı ihale düzenledi. Büyükşehir Encümeni’nde gerçekleşen ihale sonunda en çok eksiltme yapan Orak Altyapı Şirketi, her iki işi de üstlendi. İhale, önceki gün yapıldı.

Encümen huzurundaki ihaleye giren şirketler ile eksiltmeleri sonucu önerdikleri rakamlar şöyle:

ORAK ALTYAPI: 108,3 Milyon TL teklif etti (Kazandı) BAŞ-KA İNŞAAT: 123,9 Milyon TL teklif etti İNFALT ASFALT: 123,9 Milyon TL teklif etti KAAN YATIRIM: 124.5 Milyon TL teklif etti FEZA TAAHHÜT: 127,7 Milyon TL teklif etti Hatay Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ndeki ikinci etap ihale bilgileri de şöyle: ORAK ALTYAPI: 119.4 Milyon TL teklif etti PROYAP İNŞAAT: 134.9 Milyon TL teklif etti FEZA İNŞAAT: 134.9 Milyon TL teklif etti İKETAŞ İNŞAAT: 136.9 Milyon TL teklif etti KAAN YATIRIM: 146.23 Milyon TL teklif etti BAŞ-KA İNŞAAT: 149.1 Milyon TL teklif etti

Hatay Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nde yapılan iki ihaleyi de Siirtli firma Orak Altyapı Şirketi, en çok eksiltme yapmak suretiyle kazandı. İhaleyi kazanan Orak Şirketi’nin %29,1 oranında eksiltme yaptığı öğrenildi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın