Home / Genel / AKAD Görkemli Gece

AKAD Görkemli Gece

Spread the love

İskenderun (AKAD) Alevi Kültürünü Araştırma Derneği tarafından Arsuz’un Karaağaç mahallesinde Beyazsaray restoranda düzenlenen dayanışma gecesinde her kesimden insanlar bir araya geldi.

İskenderun (AKAD) Alevi Kültürünü Araştırma Derneği tarafından Arsuz’un Karaağaç mahallesinde Beyazsaray restoranda düzenlenen dayanışma gecesinde her kesimden insanlar bir araya geldi.

İskenderun AKAD gecesi yoğun bir katılımla gerçekleşti. İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun, ATSİAD Başkanı Mithat Ceritbinmez, ARİAD Başkanı Adnan Ağır, Sivil Toplum Kuruluşları, Arsuz Belediyesi CHP Meclis Üyeleri, İskenderun Belediyesi CHP Meclis Üyeleri, İskenderun CHP ilçe örgütü ve çok sayıda davetlinin katıldığı gecede konuşan AKAD Başkanı Nihat Yenmiş, “Bu dernek Nusayrileri tanıtım amacıyla kurulmuştur. İnsanı insan olduğu için sevdiğini söyleyen İmam Ali’nin yolundan gidenleriz” dedi.

Ardından Kültür Merkezi inşaatına katkıda bulunan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ile 100 bin lira bağışta bulunanlara plaket verilerek teşekkür edildi.

Daha sonra HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı birer konuşma yaptı. Ardından yerel müzisyen İhsan Akpınar sahne aldı.

Özel orkestranın da sahnede çaldığı Arapça türküler eşliğinde davetliler doyasıya eğlendiler ve halayların çekilmesiyle birlikte gece sona erdi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın