Home / Siyaset / AK PARTİDE SEÇİMİN YETKİLİSİ SAYIN AHMET SORGUN

AK PARTİDE SEÇİMİN YETKİLİSİ SAYIN AHMET SORGUN

Spread the love

Türkiye önemli bir referanduma gidiyor. Ak Parti Seçim İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, elbette seçimlerin en yetkili ismi. Sayın Ahmet Sorgun Hukuk kökenli, Konya Milletvekili ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi. Teşkilatı ve teşkilatçılığı iyi bilen tecrübeli bir siyasetçi. Konya Milletvekilleri ve diğer İllerimizin Milletvekilleriyle diyalogları gerçekten çok mükemmel.

Toplantılar için her gün farklı İllerde, gerektiğinde Genel Merkezde toplantıdan toplantıya koşuyor. Takım çalışmasının, planlı ve programlı olmanın başarı getireceğini biliyor. Zamanın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Partinin Konya İl Başkanlığı için Ahmet Sorgun’u bizzat görevlendirmiştir. Sorgun, kendisine verilen bu önemli görevi, 4 yıl süre ile başarılı bir şekilde ifa etmiştir.

Sayın Sorgun önceleri, Konya Büyükşehir Belediyesi’nde Hukuk Müşavirliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve KOSKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı, KOSKİ Genel Müdürlüğü görevlerinde de bulundu. Sivil Toplum Kuruluşlarında kurucu ve yöneticilik yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, konuşmalarında sürekli olarak “Biz hiç seçim olmayacakmış gibi vakarlı, kararlı, dingin ama yarın seçim olacakmış gibi de heyecanlıyız ve bu şekilde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz, şeklinde açıklamalarıyla tecrübesini konuşturuyordu.

Hak rızası ve halka hizmet için yapılan siyasetin en ulvi iş olduğunu ifade eden Sorgun, “Siyaset bir maraton koşusudur, geçici bir hevesle yapılamaz. Siyaset bisiklet sürmek gibidir, pedalı çevirmezseniz düşersiniz, diyordu.

Çok etkilendiğim bir açıklamasında, Sorgun, görevlerin ne olduğunun değil, bunları hakkıyla yapmanın önem taşıdığını vurgulayarak, şöyle devam ediyordu:
“Önemli olan bir adamdır, ama adam gibi adam. Şöyle bir düşünün, Ömer Halisdemir, yüz binlerce askeriye mensubundan biriydi. Makamı mevkisi, parası pulu, akademik unvanı yoktu ama bugün Türkiye’de ondan daha fazla adına park, yol, okul, tesis yapılan kimse biliyor musunuz? Peki niçin? Çünkü vaktinde, zamanında yapılan bir görev. Hangi unvanda olduğunuz önemli değil, en önemli görev hakkını verdiğiniz görevdir. Bu il başkanı da genel başkan yardımcısı da sandık görevlisi de olabilir, hiç önemli değil. Bakın bir adam Recep Tayyip Erdoğan, Allah razı olsun, adam gibi adam. Astsubayın bir saniye içerisinde yaptığı bir görev. Semih Terzi isimli ihanetin organizatörünün bertaraf edilmesi, bu asrın ihanetinin başarıya ulaşmamasıdır. Orada bir astsubay ve başta da bu milletin medarı iftiharı, mazlumların ve mağdurların bütün dünyanın gür sesi…”

Başkanımız ve ekibine, Türkiye’mizin bu en önemli seçimi olan referandumda kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.