Home / Siyaset / AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI

Spread the love

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU'NUN RAMAZAN AYI MESAJIAk Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu Ramazan Ayı nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı:

“Mübarek üç aylardan sonuncusu olan Ramazan Ayı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı oruç tutma ayıdır. Ramazan, oruçla beraber nefislerin terbiye edildiği, zekat, sadaka ve iftarlarla yoksulların doyurulup gözetildiği, Kur’an-ı Kerim okuma, mukabele takip etme, teravih kılma, zikir, dua ve niyazlarla sevap ve mükafatın bol olduğu bir ayıdır. Ramazan, bolluk ve bereket ayıdır.
İmam-ı Rabbani hazretleri şöyle buyurmuştur: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.

Peygamberimiz (sav) Ramazan ayı ile ilgili hadislerinde şöyle buyuruyor: “Mübarek Ramazan ayına kavuştunuz. Allah bu ayda size oruç tutmayı farz kıldı. Bu ayda cennet kapıları açılır, cehennem kapıları ise kapatılır ve şeytanlar bağlanır. Kim faziletine inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek ramazan orucu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.”

Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah’ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir.

Ramazan Ayında etrafımızdaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanı sıra Dünyanın değişik yerlerinde açlıktan inleyen insanlarımıza da maddi ve manevi yardımda bulunmalıyız.

Bu mübarek ayda, ahrete yolcu ettiğimiz tüm akraba ve Müslüman kardeşlerimiz için de bol dua etmeliyiz.

Tüm İslam Aleminin Ramazan Ayı’nı tebrik ediyor, Dörtyol’umuza, Hatay’ımıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı  Allah’tan diliyorum.”

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.