Home / Siyaset / AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI GÖKSU’DAN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI GÖKSU’DAN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI

Spread the love

Ak Parti Dörtyol kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, Kütüphaneler Haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı…


Başkan Göksu, mesajında;”Bilgi kaynaklarının takip edilmesi, kayıt altına alınması ve özgün bilgi üretimi için gerekli tüketim ortamının alt yapısını oluşturma işlevine sahip olan kütüphaneler, bir toplumun kültürel seviyesini belirleyen temel dinamiklerdendir. Bilgilenme ve aklın egemenliğinde hakikati elde etmenin yegâne mekânları olan kütüphaneler aynı zamanda bir ülkenin herkese her kesime hizmet eden, bilgi alışverişinin yoğun bir şekilde yaşandığı sosyal kurumlardır.

Bin yıldır varlığını sürdüren, bilgi kaynaklarının korunmasında ve hizmete sunulmasında milletimize büyük katkılar sunan kütüphanelerimizin, son yıllarda ne yazık ki etkisi azalmaya başlamıştır. Bilginin korunması ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli rol sahiplenen kütüphaneler, özellikle teknolojik imkânların artmasıyla eskisi kadar ziyaret edilmiyor, dolayısıyla kaynaklardan yeterince faydalanılmıyor. İnternet üzerinden bilgi edinme, her bilgiyi doğru kabul etme yanılgısından kurtulmamız gerekiyor. Kaynağını bilmediğimiz, doğruluğunu ispatlamadığımız bilgilerin temel kaynağının kütüphanelerde olduğunu unutmamalıyız.

Çocuklarımızın ilgisini dağıtacak çok uğraş var günümüzde. Çocuklarımızı bilgisayar, telefon, internet, televizyon gibi araçlarla oluşturulan sanal bir dünyadan arındırıp okumaya sevk etmek için çalışmalıyız. Okumayınca veya az okuyunca, yorum yapma kabiliyetimiz azalmaktadır. Bizler bunun bilincinde olarak okullarımızdaki kütüphaneleri güncel kitaplarla yaşatmaya çalışıyoruz. Gelecek noktasında çok ama çok umutluyum. Onun için bizler bu durumda okuma çalışmalarımızı geçmişte olduğu gibi şimdi de sürdüreceğiz. Gençlerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlayacağız.

Bu bağlamda, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık meydana getirmek için ve okumanın yaşam boyu öğrenme üzerindeki vazgeçilmez etkisini göstermek için kütüphane görevlileri, akademisyenler, yazarlar, okurlar, kamu görevlileri, paydaş sivil toplum örgütlerini yapılan faaliyetlerde bir arada görme dileğiyle, Kütüphaneler Haftası’nı kutluyor ve toplumumuzda kitap okuma alışkanlığını gelişmesine vesile olmasını diliyorum.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir