Home / Siyaset / Ahrazoğlu: Terör örgütü başı Gülen’in emekli maaşının kesildiği doğru mudur?

Ahrazoğlu: Terör örgütü başı Gülen’in emekli maaşının kesildiği doğru mudur?

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. AHRAZOĞLU, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra yaşanan gelişmelerle ilgili TBMM Genel Kurulunda Hükümete soru sormuştur.

MNA

Ahrazoğlu, haberlerde terör örgütü başı Fethullah Gülen’in emekli maaşının kesildiğinin söylendiğini ifade ederek, “Bu doğru mudur? Bugüne kadar bu işlem niçin yapılmamıştır?” şeklinde soru sormuştur.

Milletvekili Ahrazoğlu, başka maaşı kesilenlerin olup, olmadığını sorgulayarak, “Ayrıca, terör örgütü üyesi olduğu ve yardım ve yataklık yaptığı mahkemelerce kesinleşmiş, yurt içinde olan veyahut da yurt dışına kaçmış, bugüne kadar kaç kişinin emekli maaşı kesilmiştir? Bunlardan, Büyük Millet Meclisi üyeleri de dâhil olmak üzere emekli maaşı kesilen var mıdır?” şeklinde soru sormaya devam etmiştir.

Ahrazoğlu devamla Bakana, “Ayrıca, 2011 yılında Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin Fethullah Gülen’le ilgili işletmelerin kapatılması konusunda yapmış olduğu konuşmaya istinaden, açıklamaya istinaden, sizin de Demokrat Parti eski Genel Başkanı olarak yapmış olduğunuz bir açıklama var. Bugün için o açıklamalara ne diyorsunuz?” şeklinde soru sormuş ve cevap istemiştir.

 

Milletvekili Ahrazoğlu’nun sorusuna; Hükümet adına Genel Kurulda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu “Yine, bunun yanı sıra, en son, Fethullah Gülen’in emekli maaşıyla ilgili bugün kamuoyuna yansıyan bir haber söz konusu. Evet, bu terör örgütünün başı Türkiye Cumhuriyeti devletinden, daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti devleti Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli maaşı almaktaydı. Bunu arkadaşlarımız tetkik ettiler nasıl bir şekilde bunun önüne geçilebilir diye ve 17 Temmuz akşamı saat 23.000 civarında bu konuda tekrar maaşının alındığı ve devam ettiği konusundaki bir bilgiye ulaştılar. Bunun üzerinden yurt dışında bulunan ve devletten maaş alan bir kişinin bizim istememiz hâlinde altı ayda bir ilgili konsolosluğa giderek kendisinin orada varlığını ve yaşadığını beyan etmesini gerektiren bir uygulama nedeniyle, oradaki o altı aylık sürenin ve yoklamanın geçtiğinin tespiti üzerine maaşı kesilmiştir. Benim o gece haberim oldu ama bugün kamuoyuna nasıl yansıdığı konusunda herhangi bir değerlendirmemiz söz konusu değildir çünkü arkadaşlarımızın da burada şu noktada haberleri olduğunu ifade etmek istiyorum. Arkadaşlarımız “Biz, bu maaşı keseceğiz.” dediler, kesilmesinin de doğru olduğunu bizim 15 Temmuz akşamı kararlaştırdığımızı ifade etmek istiyorum, daha doğrusu, bu konudaki onayı verdiğimizi ifade etmek istiyorum.” şeklinde cevap vermiştir.

 

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. AHRAZOĞLU, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2011 Nisan ayında Fethullah Gülen ve faaliyetleri ile ilgili yaptığı tespitleri eleştiren zamanın Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun hatırlayamaması üzerine, Ahrazoğlu’nun,”Ben izlettiririm size.” açıklamasından sonra Soylu, “Ona bakarız ama 2011 seçimleriyle bir alakam yoktu benim yani 2011 seçimlerinde siyaset yapmıyordum” şeklinde cevap vermiştir.

 

 

Ahrazoğlu: Terör örgütü başı Gülen’in emekli maaşının kesildiği doğru mudur? 20.07.2016

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir