Home / Hatay / Kırıkhan / AHRAZOĞLU: KIRIKHAN MESİRE ALANI HEBA EDİLMEMELİ VE BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMEMELİDİR.

AHRAZOĞLU: KIRIKHAN MESİRE ALANI HEBA EDİLMEMELİ VE BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMEMELİDİR.

Spread the love

AHRAZOĞLU KIRIKHAN MESİRE ALANI HEBA EDİLMEMELİ VE BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMEMELİDİR.MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. AHRAZOĞLU, 1960’lı yıllarda ağaçlandırılarak günümüzde hem Kırıkhan halkına hem de binlerce canlıya ev sahipliği yapan Hatay Kırıkhan’lıların tek nefes alma mekanı olan Vali Ürgen mesire alanından okul yapılacağı iddialarıyla 35 çam

 ağacının kesilmesi ve en az 600 tane kesilmesi için işaretlenmiş ağaç bulunduğu vahim durumu TBMM gündemine taşımak amacıyla Genel Kurulda Bakanlara soru sormuştur.
Ahrazoğlu, Hatay Kırıkhan Vali Ürgen mesire ve çamlık alanının okul yapılması gibi ulvi bir amacın arkasına sığınılarak yok edilmek istendiğini ifade ederek, “Halkın nefes alacağı tek yer olan bu alan 1960 yılında Kırıkhan’lıların kendi elleriyle yetiştirip büyüttüğü bir ormanlık alan hâline dönüşmüştür. Buraya okul yapılmak istenmesi maksadıyla ağaçlar kesilmekte, insanların nefes alacağı alan daraltılmaktadır.” açıklamasını yapmıştır.
Milletvekili Ahrazoğlu Kamu kuruluşlarına eğer Kırıkhan’da yer aranıyorsa bulmak, hatta onlarca yer göstermemin mümkün olduğunu ifade ederek, “Daha önce hastane yapımı için burada 1.347 tane yetişmiş ağaç kesilmiştir. Bu konuda sayın bakanlarımızı duyarlılığa davet ediyor, bu konuya el atmalarını ve çamlığın, tek nefes alanı olan yerin heba edilmemesi, birilerine peşkeş çekilmemesi için gerekli işlemlerin yapılmasını bekliyoruz.” şeklinde açıklama yaparak, Hükümeti ve Bürokratları sorumluğa ve duyarlığa davet etmiştir.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

BAŞKAN SAVAŞ’IN TAZİYE MESAJI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, görev uçuşunda bulunan keşif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir