Home / Siyaset / Ahrazoğlu: Darbe teşebbüsünden Hükûmetinizin önceden bilgisi olmuş mudur?

Ahrazoğlu: Darbe teşebbüsünden Hükûmetinizin önceden bilgisi olmuş mudur?

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra yaşanan gelişmeler ve gözaltılar hakkında TBMM Genel Kurulunda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya soru sormuştur.

Ahrazoğlu, 15 Temmuzda meydana gelen hain kalkışma sonucunda birçok kurum ve kuruluşta tutuklamalar ve gözaltılar olduğunu ifade ederek, “İki üç gün içerisinde, bu kadar tutuklamanın çok kısa zamanda yapılması mümkün görülmemektedir. Acaba bu konuda Hükûmetinizin önceden bilgisi olmuş mudur veya tutuklamalarla ilgili Hükûmetinizin daha önce bir çalışması var mıdır?” şeklinde soru sormuştur.

Milletvekili Ahrazoğlu’nun sorusuna; Hükümet adına Genel Kurulda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, özellikle bugün yapılan birtakım soruşturmalar, açığa almalar olduğu ve bu konuda çok titiz bir davranış içerisinde bulunulduğunu belirterek, “ama biraz önce kıymetli Ahrazoğlu’nun söylediği “Acaba sizin bundan haberiniz var mı da bu kadar çabuk hareket ediyorsunuz?” Hayır, yani devlet işleyen bir sistem; kimin kusuru olduğunu, kimin hata yaptığını, kimin bir şekilde, özellikle bu 15 Temmuz darbe süreci içerisinde nasıl bir pozisyon aldığını ve anayasal süreci ortadan kaldırmak için hangi hamleleri gerçekleştirdiğini yargı, emniyet güçlerimiz izleyerek bir sonuca varıyor.” şeklinde cevap vermiştir.

Milletvekili Ahrazoğlu’nun iki üç gün içerisinde, bu kadar tutuklamanın çok kısa zamanda yapılmasının mümkün görülmediğişeklindeki tespitine; Soylu, “Bu konuda daha önce bir bilginin olmasını düşünmek, bunu ifade etmek veya böyle bir değerlendirmenin olduğunu söylemek, bence, çok doğru bir veya sonuca erişir bir yaklaşım olmayabilir.” şeklinde cevap vermiştir.

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu’nun sorusuna, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, darbe teşebbüsünün olduğu akşam, Türkiye Büyük Millet Meclisine, her türlü riske karşı, gelinmesinin hem Türkiye’ye hem aziz milletimize çok büyük bir moral, çok büyük bir destek olduğunu ifade etmiş ve “Allah sizden razı olsun, bu feraseti ortaya koydu aziz milletimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, herkes, bütün bunları gerçekleştirenlerin bir büyük mücadeledir.” şeklinde cevap vermiştir.

Konuşma Görüntüsü:

Ahrazoğlu: Darbe teşebbüsünden Hükûmetinizin önceden bilgisi olmuş mudur? 20.07.2016

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir yanıt yazın