Home / Siyaset / Ahrazoğlu: Basın, Milletin müşterek sesidir.

Ahrazoğlu: Basın, Milletin müşterek sesidir.

Spread the love

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayınladı.

Gücünü kamuoyundan alan özgür ve objektif basının varlığı, milletimizin doğru haber alma hakkı ve demokrasinin de en büyük güvencesi olduğunu belirten Ahrazoğlu, “Toplumda bu kadar önemli bir yeri bulunan basının, gücünü yine toplumdan alarak, tarafsız ve objektif bir yayın sorumluluğu bulunmaktadır.” açıklamasında bulunmuştur.

Milletvekili Ahrazoğlu, basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulmasının basınımızı ve dolayısıyla demokrasimizi daha da güçlü kılacağını ifade ederek, “Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır.” açıklamasını yapmıştır.

Ahrazoğlu devamla aşağıdaki açıklamayı yapmıştır : “Türk Milleti olarak birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine inancım tamdır.”

15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine boyun eğmeyen Türk medyasını ve gösterdikleri tepkiyi alkışladığını ifade eden MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, “bu vesileyle yaptıkları Kamu görevi sırasında çok zor şartlar altında büyük bir özveriyle haber peşinde koşan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı gönülden kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum.” dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.