Home / Siyaset / Ahrazoğlu: AKP sıfırdan aldığı terörü on dört yılda neredeyse zirveye çıkarmıştır.

Ahrazoğlu: AKP sıfırdan aldığı terörü on dört yılda neredeyse zirveye çıkarmıştır.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın 7’nci maddesi üzerinde verilen önerge hakkında MHP grubu adına söz aldığı konuşmasına, “Bugün, İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda yaşanan olaylarda ve Diyarbakır’da yaşanan olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum.” şeklinde başlamıştır.

Ahrazoğlu; AKP sıfırdan aldığı terörü on dört yılda neredeyse zirveye çıkarmıştır

“Terör Türkiye’nin kaderi olmamalıdır. Terör insanlık suçudur.” şeklinde her görüş mensubu insanın teröre lanet okuduğunu ve bunu samimi bulmadığını ifade eden Ahrazoğlu, “Çünkü teröre göz yumanlar teröristler kadar suçlu değil midir? Teröriste imkân tanıyanlar teröristler kadar suçlu değil midir? Teröristi maşa olarak kullananlara ne diyeceğiz? Terörden beslenenlere, teröre önayak olanlara ne diyeceğiz? 2002’yi milat sayarak, ondan önceki dönemi karalayarak bugünlere, on dört yılda geldiğimiz neticeye, geldiğimiz duruma ne diyeceğiz?” açıklamasını yapmış ve AKP’nin sıfırdan aldığı terörü bugün on dört yılda neredeyse zirveye çıkardığını ifade etmiştir.

 

Ahrazoğlu; şehit merasimlerine katılındığında ailelerinin yüzlerine rahatlıkla bakılamadığını, onların çektiği ıstırapların hissedilemediğini ve sonra da terörü lanetlemeye kalktıklarını belirtmiş, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak yıllardır size söylenen, on dört yıldır izah edilen terörle müzakere değil, terörle mücadele edindi. Teröristlere göz yummayın. Taş atan çocukları bugün taş atıyor diyerek affeder, göz yumarsanız, “Yarın dağa çıktığında silah sıkar.” denildiğinde, bunları kabul edecektiniz, bu öngörüleri kabul edecektiniz. Bugün gelinen durumda muhakkak ki sizin suçunuz, vebaliniz vardır, bunu kabul etmek mecburiyetindesiniz.” açıklamasını yapmıştır.

 

AKP’nin yanlış yaptığını ve hâlâ daha yanlışa devam ettiğini ifade eden Ahrazoğlu, konuşmasına şöyle devam etmiştir: “BOP’a eş başkanlığı yaparken, milleti 36 etnisiteye bölerken, Alevi-Sünni ayrımı yaparken, “Bunlara çözüm üretirim.” derken, çözüm sürecinde Kürt vatandaşlarımızı sanki ayrı bir unsur gibi değerlendirerek “Kürtlerin problemini çözeceğiz.” derken Kürdü teröristle eş duruma getirdiğinizi hiç anlamadınız mı? Akıl adamlardan, satılmış kalemlerden ders alacağınıza, Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanının size söylediği sözleri dinleseydiniz, tavsiyelerine uysaydınız bugün bu durumlara gelmeyecektik. Oslo, çadır kentleri, Kobani geçişleri, İmralı, Kandil görüşmeleri ne amaçlarla yapıldı? Bombalar döşenirken, silahlar yığılırken 3 maymunu oynamak neydi?

 

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu; konuşmasının başında ifade ettiği gibi, bu konuda samimiyet aradığını belirterek; teröre mahkûm olunmamasını ve Türk milleti olarak terörün üstesinden gelinmesi gerektiğini belirtmiş, “İşte bugün, her gün her gün şu mübarek Ramazan ayında şehitler geldiğinde burada taziye mesajları yayınlıyoruz. Ancak, terörle müzakere ederek değil, terörün maddi, manevi ve finans kaynaklarını kurutarak bunu yapmalıyız.” şeklinde açıklamasını ve uyarısını yaparak konuşmasını tamamlamıştır.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.