Home / Siyaset / Ahrazoğlu: 94 yıl önce Türksüz Anadolu arzulayanlar unutamayacakları ağır bir ders almışlardır.

Ahrazoğlu: 94 yıl önce Türksüz Anadolu arzulayanlar unutamayacakları ağır bir ders almışlardır.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mehmet-Necmettin-Ahrazolu-TBMM-Genel-Kurul

Milletvekili Ahrazoğlu, ““Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini vererek sömürgeci işgal güçlerinin Anadolu’dan süpürüp atılmasına vesile olan Büyük Taarruzun sonunda 30 Ağustos kutlu bir zafer olarak işgalcilerin kafasına indirilmiş, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu adeta müjdelemiştir.” dedi.

 

Ahrazoğlu mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında taarruza geçen Türk ordusu; 30 Ağustos 1922’de hain ve işgalcilerin koalisyonuna karşı namus ve şeref müdafaasını hiç çekinmeden, hiç korkmadan yapmıştır. Sonuçta kazanan aziz milletimiz, sonunda başarıyı hak eden fazilet ve hamiyet dolu milli yürekler olmuştur. 30 Ağustos’ta köleliğe, teslimiyete, bağımlılığa, boyunduruğa ve acziyete en kalıcı, en net cevap ve cesur karşılık verilmiştir. Unutulmasın ki, varlığımızın güvencesi 30 Ağustos Zaferi ve hiç kaybolmayacak taarruz ruhudur.” açıklamasında bulunmuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünBiz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş milletiz.” sözlerini teyit eden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu ile taçlanan zaferler ayında Türk milletinin ecdadıyla bir kez daha gurur duyduğunu belirten Ahrazoğlu; mesajını, “30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün milli mücadele kahramanlarını, milletimizin selameti için canlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularımla anıyorum.” şeklinde tamamlamıştır.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.