Home / Köşe Yazıları / AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN ÇİLESİ…

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN ÇİLESİ…

Spread the love

Açık Öğretim, Yaygın Öğretimin güzel bir uygulama alanı. İlk açıldığında pek rağbet görmüyordu, uzaktan öğretim mi olur diyenler çoğunluktaydı. Zamanla epeyce bir mesafe alındı, çok mezunlar verildi. KPSS’ye girip işe kavuşanlar, Memurlukta derecesini yükseltenler oldu. Gelişmelerin yanı sıra, bazı problemler olmuyor değil.

2 gün süren Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi imtihanlarında, öğrencileri ve velilerini konuşturdum, oldukça çok dert dinledim. Öğrenciler ve Velileri, imtihanlarda 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesinden şikâyetçiler. Uzaktan öğretimin zorlukları malum. Kayıt yenilemede alınan ücret, maalesef yüksek. Bu miktarı işyerinde çalışanlar zor da olsa ödeyebiliyor, biz çalışmayanlar nasıl ödeyelim diyorlar.

Çok sayıda öğrencinin, değerlendirmedeki değişiklik yüzünden ders geçmek zorlaştı, boşuna neden para ödeyelim serzenişinde bulunarak, kayıtlarını dondurduğunu öğrendim. İmtihan yapılan ilçe sayısı artırılmalı, büyük şehirlerde imtihan yerlerinin tespitinde, ikamet yeri uzaklığı dikkate alınmalı diyenler oldu.

Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerine kolaylıklar sağlanmalıdır diye düşünüyorum. Belirli zamanlarda öğrencilerin görüşlerinin alınarak, değerlendirilmesi faydalı olacaktır.

Kalın sağlıcakla…

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hain darbeciler…

Spread the love 12 Eylül 1980 öncesinde, Koalisyon Hükumetleri iş başında oldular.Ülkemiz hiç iyi yönetilemedi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir