Home / Siyaset / 30 Ağustos Zaferinden birliğimize ve dirliğimize göz koyan gafiller ders çıkarmalıdır.

30 Ağustos Zaferinden birliğimize ve dirliğimize göz koyan gafiller ders çıkarmalıdır.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Ahrazoğlu, ““Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini vererek tarihi şan ve şerefle dolu olan Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen sömürgeci işgal güçlerinin Anadolu’dan süpürüp atılmasına vesile olan Büyük Taarruzun sonunda 30 Ağustos kutlu bir zafer olarak işgalcilere büyük bir ders vermiş, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu adeta müjdelemiştir.” dedi.

 

Ahrazoğlu mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında taarruza geçen Türk ordusu; 30 Ağustos 1922’de hain ve işgalcilerin koalisyonuna karşı namus ve şeref müdafaasını hiç çekinmeden, hiç korkmadan yapmıştır. Şehit kanıyla esaretin suru yıkılmış, muhteşem bir inanmışlık ve fedakârlık öncülüğünde aziz millet varlığı giydirilmeye uğraşılan kefeni yırtıp atmıştır.  Sonuçta kazanan aziz milletimiz, başarıyı hak eden fazilet ve hamiyet dolu milli yürekler olmuştur. 30 Ağustos’ta köleliğe, teslimiyete, bağımlılığa, boyunduruğa ve acziyete en kalıcı, en net cevap ve cesur karşılık verilmiştir. Varlığımızın güvencesi 30 Ağustos Zaferi ve hiç kaybolmayacak taarruz ruhudur. Gaflet, delalet hatta ihanet içerisinde olanlar unutmasınlar ki Türk Milleti hiç bir zaman teslim alınamamıştır, hainleri de asla unutmamıştır ve unutmayacaktır.” açıklamasında bulunmuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş milletiz.” sözlerini teyit eden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu ile taçlanan zaferler ayında Türk milletinin ecdadıyla bir kez daha gurur duyduğunu belirten Ahrazoğlu; mesajını, “30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün milli mücadele kahramanlarını, milletimizin selameti için canlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularımla anıyorum.” şeklinde tamamlamıştır.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir