Home / Rehber / Magazin / 2016 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Sahiplerini Buldu

2016 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Sahiplerini Buldu

Spread the love

tegep ödülTEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği ‘nin kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek, bu anlamda yaratılan değerleri ve önemli katkıları paylaşmak amacıyla geçtiğimiz yıl ilk kez verdiği TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri, ikinci kez 06 Mayıs akşamı gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasına, Türkiye’nin önde gelen kurumlarından 24 kurum, eğitim ve gelişim bölümlerinin yürüttüğü 36 farklı proje ile katılım gösterdi. Eğitim ve Gelişim alanında 6 faklı kategoride gerçekleşen ödül sürecinde, 8 En İyi Uygulama ve 4 jüri Özel Ödülü sahiplerine takdim edildi.

6 faklı kategoride 36 farklı eğitim ve gelişim projesi yarıştı.

Kasım 2015 itibariyle başvuruların alınmaya başlandığı süreçte, öğrenme gelişim alanında uzmanlık ve deneyim sahibi olan profesyoneller, danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan 36 jüri üyesi değerlendirme sürecini gerçekleştirdi. TEGEP’in değerleri doğrultusunda şeffaf, bağımsız tarafsız ve bilimsel değerlendirme kriterlerini içeren temel prensipler çerçevesinde kurgulanmış olan üç aşamalı değerlendirme sürecinin ardından ödül sahibi projeler belirlendi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Divan Tesisleri’nde gerçekleşen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri programın gündüz ve akşam bölümlerinin açılışı, TEGEP Başkanı Gezin Cankat Acarbay’ın ve TEGEP Başkan Yardımcısı Arzu Sarıkayalar Sadaghiani’nin yaptıkları konuşmalarla başladı. Programın sunuculuğunu TEGEP Ödül Komitesi üyeleri Erkan Dündar ve Aslı Taş Kayabaş üstlendi. Açılışta, açılış konuşmalarının ardından TEGEP Ödül komitesinin sürece dair bilgileri paylaştıkları bir sunum yapıldı.

Cankat Acarbay; “Ödüllerinizi iş liderleriniz ile mutlaka paylaşın”

TEGEP Başkanı Gezin Cankat Acarbay,  gala programının açılışında yaptığı konuşmasında, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinin TEGEP’in eğitim ve gelişim alanında üstlendiği misyonun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Cankat Acarbay; “Birçok yeni uygulama geliştiren, kurumlarında değer yaratan, insan kaynağının sürekli gelişimini destekleyerek kurum stratejilerine ve iş sonuçlarına önemli katkıları olan eğitim bölümlerinin çalışmalarının yarattığı değeri, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri ile bir kez daha ortaya koymaktan ve paylaşmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz” dedi.  Cankat Acarbay ayrıca, ödül alacak olan tüm kurumlara bu önemli başarıyı iş liderleri ile paylaşmalarını önerdi.

Gecede ayrıca, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinde görev alan jüri üyelerine katkıları ve sürece kattıkları değer için teşekkür edildi.

TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Zirvesi ve Gala Programı’na 150’ye yakın eğitim ve gelişim ve İK profesyoneli katılım gösterdi.

En İyi Öğrenme ve Gelişim Programı, Liderlik Gelişimi Programı, Teknoloji Destekli Gelişim Programı, Koçluk Mentorluk Uygulaması, Yetenek Gelişim Süreci, Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projesi kategorilerinde verilen kategori ödülleri ve jüri özel ödülü alan kurum ve projeleri aşağıdaki şekilde oldu.

En İyi Öğrenme ve Gelişim Programı;

2 Proje ödül aldı

Nutricia-Danone “SATIŞ AKADEMİSİ”

Türkiye Finans Katılım Bankası  “MİS DÖNÜŞÜM PROJESİ”

 

En İyi Liderlik Gelişimi Programı

Lc Waikiki “Çok Boyutlu Liderlik”

 

En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı;

2 Proje ödül aldı

Boyner “POWER-UP”

Nutricia-Danone “PUMA”

 

En İyi oçluk Mentorluk Uygulaması;

DeFacto “KOÇUM BENİM”

 

En İyi Yetenek Gelişim Süreci

Enerjisa “YOUNG ENERGY ”

 

En İyi Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projesi

Sütaş “Eğitim Merkezi ve Uygulamalı Eğitim Çiftliği Projesi”

 

Jüri Özel Ödülü Alan Projeler ve Kurumlar ise şöyle oldu;

 

Jüri Özel Ödülü

TÜM Kırtasiyeciler Derneği “K* Lisansı Eğitim Projesi”

 

Jüri Özel Ödülü “En Yaratıcı Uygulama”

Garanti Emeklilik, “Çalışan Deneyimi Standartları”

 

Jüri Özel Ödülü “Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projesi”

Garanti Emeklilik, “İşimiz Okumak”

 

Jüri Özel Ödülü “Mavi Yaka Gelişim Projesi”

Ford Otosan, “Kendini Keşfet Potansiyeli Yönet”

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Av-Doğa Dergisi Avfest’ten Ekran Müjdesi

Spread the loveAv ve Doğa Dergisi Avfest, yeni yayın döneminde ekranlara taşınıyor. Av Akademi, Av …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir