Home / Hatay / Hassa / VALİNİN ,31 YILLIK HASRETİ YÜZLERİNDEN OKUNDU

VALİNİN ,31 YILLIK HASRETİ YÜZLERİNDEN OKUNDU

Spread the love

Hatay Eski Valisi ve Hassa Eski Kaymakamı, merkez Valisi Zeki ŞANAL,31 yıl önceki resmini görünce duygu seline kapıldı.

1980-83 yılları arasında Hassa kaymakamı olarak görev yapan Merkez Valisi Zeki ŞANAL “Başkent’te Hatay Günlerindeki Hassa standında Hassa Kaymakamlığı yıllarındaki fotoğrafını görünce hasreti mimiklerine yansıdı.

Hassa’nın kurtuluş günündeki Deve Oyunu geçişi sırasındaki çektirdiği fotoğrafla karşılaşan Merkez Valisi ŞANAL, bir anda şaşkınlığını gizleyemedi. Yüzünde şaşkınlık ve tebessüm ifadesi oluşarak, hasret ve özlemi bir arada yaşadı.

Kaymakamlığının ilk yıllarındaki fotoğrafı heyecanla ve dikkatle uzun süre inceleyen Vali ŞANAL, protokol üyelerin isimlerini dün gibi saymaya başladı.

80 İhtilal Hükümetinin atadığı Belediye Başkanı Ali Köklü ve Jandarma Komutanı Hurşit Teğmeni, tanıyan Merkez Valisi Zeki ŞANAL;

Hassa’da evlendiğini ve oğlunun burada doğduğunu belirterek, Hassa, benim ve ailem için bir milat, bir başlangıç ifade ediyor. Onun için Hassa’yı asla unutamayız” dedi. Hassa’da Sohbet ortamlarının hikaye ve deyişleriyle ünlü 7 köyün muhtarı olarak anılan Karafakılı Muhtarı Rahmetli Goçaro ile olan anılarını da bir çırpıda tebessümle dile getiren Vali ŞANAL, Hassa standından bir türlü ayrılmak istemedi.

1983 Antakya Çiçek Festivalinde Hassa’yı temsil ederek birinci olan Ardıçlı Deve Oyunu Ekibindeki arkadaşları da rahmetle yad ettiğini belirten Vali ŞANAL, bütün Hassalılara selamlarını iletti.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.