Home / Hatay / İskenderun / Türk Kızılay İskenderun Şubesi’nden Bayramda 2500 Kişiye Kıyafet Yardımı

Türk Kızılay İskenderun Şubesi’nden Bayramda 2500 Kişiye Kıyafet Yardımı

Spread the love

Türk Kızılay İskenderun Şubesi, Ramazan Bayramı öncesi, ihtiyaç sahiplerine bayramlık kıyafetler dağıtmaya başladı.

İhtiyacı olan herkese kapılarının açık olduğunu ve yardıma hazır olduklarını ifade eden Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri, Ramazan Bayramı dolayısıyla 2500 kişiye kıyafet yardımında bulunacaklarını söyledi.

Bayramlıkların dağıtılmaya başlandığını kaydeden Başkan Sivri; “Her gün 100-200 kişiyi giydirmeye başladık, bu 2500’e tamamlanacak. Dağıttığımız kıyafetlerimizin hepsi yeni giyilmemiş eşyalardır, hayırseverlerden gelmiştir. Bu duyuruyu alıp da kıyafeti olmayan vatandaşımız varsa, gelsinler giydiririz, elimizde kıyafetlerimiz var herkese yardımcı oluruz” dedi.

Ramazan ayı boyunca yaptıkları ve bayram öncesi yapacakları diğer yardımlardan da söz eden Sivri; “Ramazan dolayısıyla ayrıca 740 ailemize 500 TL’lik, 600 ailemize de 600 TL’lik A101 alışveriş kartı verdik. Yani toplam 1300’den fazla kişiye A101 kartı verdik. 150 kişiye gıda kolisi dağıttık. 1000 adet konserve dağıttık, her biri 850 gr olan, yani hemen hemen 1 tona yakın et dağıttık. 2500 kişiye de bayramlık kıyafet dağıtmaya devam ediyoruz. Yine fitre zekat olarak evde yatalak olan 20 yaşlımıza 500 TL nakdi yadım dağıtmaya başladık. Ramazan ayı boyunca sürdürdüğümüz her gün 3300 kişiye yemek dağıtımlarımız devam ediyor. Yurdumuzda kalan talebelerimize iftar veriyoruz. ‘Güle Güle Ramazan’ programı kapsamında, Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi talebeleri ve ailelerine iftar yemeği verildi. Kandil dolayısıyla Kaptan Paşa Camiinde vatandaşlara hurma ikramında bulunuldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Gençlik Merkezinde, İlçe Gençlik Teşkilatı ile birlikte üniversite talebeleri ve protokolümüze iftar yemeği verildi. Ayni ve nakdi yardım gönderen, bizleri destekleyen tüm hayırseverlerimize sizin aracılığınızla teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Sahil Bandı Çalışmalarını İnceledi

Spread the love İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, sahil bandında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. …

Bir yanıt yazın