Home / Siyaset / TBMM’NİN TARİHİ GÖREVİ

TBMM’NİN TARİHİ GÖREVİ

Spread the love

Ülkemizde Anayasadan kaynaklanan bazı aksaklıklar, çok konuşuluyor ve çok tartışılıyordu. AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Anayasa değişikliği konusunda fikir birliğine vardılar. Bu durum, nedense bazı çevreleri çok rahatsız etti. Neticede, gerekli adımlar atıldı. TBMM, zorlu bir maratonu geride bıraktı. Anayasa değişikliği, acısıyla tatlısıyla yoğun bir çabadan sonra karara bağlandı. Milletvekillerimiz, gece gündüz bıkmadan usanmadan, yorulmadan ve uyumadan üzerlerine düşen tarihi görevlerini yerine getirdiler. Bu süreçte, Milletin Meclisinde şimdiye kadar görmediğimiz ilginç protesto gösterilerine şahit olduk. Yaşa ki neler göresin… Ayaktan ısırma, kürsüye kilitleme, ayakta bekleme ve ayakta kırmızı kart gösterme gibi durumlarla karşılaştık. Bu davranışlar, engellemeler, süreyi uzatma ve şov niteliği taşıyordu. Anlıyorum ki, bu acayip tavırlar, teklif Meclisten geçmesin, yoksa vatandaşa giderse Evet neticesi çıkar endişesinden kaynaklanmaktadır. Milli iradeden bu kadar çok korkulmasına anlam veremiyorum.
Daha önceleri, milletimizin Cumhurbaşkanını seçmesini lüks görenler, gerekli cevabı sandıkta almışlardır. Sipariş anayasa zamanlarını ve milletimize tepeden bakıldığı dönemleri hiç unutmadık. Hükümetlerin, vatandaşların isteği dışında kurulması hala hafızalarımızda. Bu sistem değişikliğini, rejim değişikliği olarak lanse etmek, yanlış bir yaklaşımdır. Bu Anayasa değişikliğinin amacı, yönetimde bütünlüğü sağlamaktır. Sistem değişikliği, ortaya konulan hedefleri gerçekleştirmek için önemli bir gelişmedir.
Şu anda uygulanan sistemin sıkıntıları, her zaman karşımıza çıkmaktadır. Anayasa değişikliği, Yeni Türkiye yolunda atılan önemli bir adımdır. Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemini devreye almanın önemi ileriki zamanlarda kendini gösterecektir. Bu çalışmalarda AK PARTİ ve MHP’nin özverili katkılarını Siyasi Tarihimiz övgüyle yazacaktır. Gelişmelere çelme takmaya çalışanları, Milletimiz hiçbir zaman affetmeyecektir.
Gelecek günler hepimizin. Yaşasın Demokrasi, yaşasın Milli İrade.

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir