Home / Hatay / İskenderun / Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat KURT: “Ülkemizi cumhuriyet kazanımları hedeflerine emin adımlarla taşıyacak çocuklarımızın bayramını kutluyorum.”

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat KURT: “Ülkemizi cumhuriyet kazanımları hedeflerine emin adımlarla taşıyacak çocuklarımızın bayramını kutluyorum.”

Spread the love

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat KURT, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Genel Başkan KURT mesajında, “Milli Mücadele’nin en önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan 1920 tarihi, aziz milletimizin iradesine asla set vurulamayacağının ispatı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. 

İlk günden itibaren İstiklal Harbi’nin komuta merkezi olmuş olan Meclis, vatanımızın dört bir yanında kirli ve karanlık emellerini yeşertmeye çalışan işgal güçlerine karşı verilmiş en çetin cevaplardan biri olmuştur. Milletimizin iradesi bu çatı altında tekvücut olmuş ve Türkiye Cumhuriyeti devletimizin temelleri burada atılmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu önemli günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza “bayram” günü olarak armağan etmesi de milli mücadele ruhunun nesilden nesle aktarılmasını sağlamıştır.

Dünyada bir başka eşi olmayan bu önemli günde, devletimizin himayelerinde milletimizin yüksek karakterine ve çocuklarımızın masumiyetine yakışan nice kutlama ve etkinliğin altına imza atılmaktadır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde ülkemizi cumhuriyet kazanımları hedeflerine emin adımlarla taşıyacak çocuklarımız başta olmak üzere, aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum” dedi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Arsuz’dan İskenderun İstikametine Hareket Eden Araç Kaza Yaptı

Spread the love Hatay’ın Arsuz ilçesinden İskenderun istikametine doğru İki araçta karşı şeride geçmesi ile …

Bir yanıt yazın