Home / Yaşam / Özbenliğin Savaşı

Özbenliğin Savaşı

Spread the love

Özbenliğin Savaşıİnsanlar ne tuhaf değil mi? Yoksa bana mı öyle geliyor, bilmiyorum. Hep onların istedikleri gibi olalım, kendileri bizim üzerimizde ne yapmak istiyorlarsa o olsun, istiyorlar. Ama bilmiyorlar ki siz kendi istediğiniz gibi olacaksınız. Onların istedikleri gibi değil. Çünkü sizin de bir benliğiniz var. Kendinizi gerçek anlamda bilmek, kendi varoluşunuzu bilmekten geçer. Kendinizi bilmeden yaşadığınız bir hayatı yaşamaktan sayamayız.

ayatı yaşamanız için kendinizi bulmanız gerekir. Ama hayatımızı kendimizin yaşamasına izin vermezler. Onlar bilmezler ki nasıl onların hayatı varsa sizin de kendi hayatınız var. Tabi çevrenizdeki insanların bunları kabullenmesi zordur. Sizin kendiniz olmanız için çok savaşmanız gerekir. Çünkü babanız için olmanız gereken farklı, anneniz için olmanız gereken farklıdır. Kardeşleriniz, akrabalarınız ve hayatınızda kim var kim yoksa sizi bir kalıba sokmaya çalışacaklardır. Ama bilmiyor ki sizin istedikleriniz var. Bir karakteriniz, benliğiniz var. Siz, ne olursa olsun var gücünüzle benliğinize sarılın. Onlar nasıl varolmuşsa sizin de varolmanıza izin vermek zorunda kalacaklardır. Çünkü büyüyorsunuz ve artık kendiniz olma zamanınız geldi.

Hadi ayağa kalkın ve aynaya bakın, kim olduğunuzu hatırlayın. Onların istedikleri gibi misiniz yoksa siz olmak istediğiniz gibi mi? Bunu bir düşünün. Başkalarının çizdiği hayatı mı yaşıyorsunuz? Yoksa kendi hayatınızı mı yaşıyorsunuz? Kendi hayatınızı yaşamıyorsanız, başkaların çizdiği hayatı yaşıyorsunuz.

izin için savaş başlamıştır. Hadi var gücünüzle size karşı olanlarla savaşma zamanı, gücünüzü toplayın.

Zor bir mücadele sizi bekliyor. Unutmayın bu savaşı kendi benliğiniz için yapıyorsunuz. Kendi hayatınızı kendinizin çizme zamanı geldi. Bu hayat sizin hayatınız. Bir hayat düşleyin ve ona ulaşmaya çalışın. Hadi şimdi tam zamanı kalkın ve savaşın.

Kazanmalısınız.

Tüm savaşan kadın ve erkeklere

Kaynak: http://www.sanatduvari.com/ozbenligin-savasi/

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Köşə yazarı hörmətli Mehmet Akif Terzi itirdik.

Spread the love Saytımızın köşə yazarı olan Mehmet Akif TERZİ, səhər dənizdə infarkt keçirərək öldü.İzmirdə …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.