Home / Yaşam / Onları Unutmayalım!

Onları Unutmayalım!

Spread the love

Çetin kış şartları insanları olduğu kadar hayvanları da etkiliyor. Soğuk kış günlerinde aç kalan başta serçe, kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının yaşama mücadelesine yardımcı olabiliriz. O minik canların yaşaması için yapacağımız çok küçük şeyler olduğunu unutmayalım.

Sokak hayvanları soğuk hava şartları nedeniyle yemek ve su ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Kış boyunca yemek artıklarını çöpe atmamalı, hayvanların yemesi için yemek artıklarını poşetlerin üzerinde, eski kapların içinde, çöp kutularının kenarlarına ve hayvanların yiyecek arayacağı yerlere koymalıyız.

Sokak hayvanları soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta problem yaşadıklarından, hayvanların da hayat hakkı olduğunu unutmayarak yiyecek ve içecek yardımında bulunmalıyız. Sadece kedilere, köpeklere değil, tüm hayvanlara yardım elini uzatmalıyız. Özellikle kuşlar için çöp kenarlarına kapların içine su konulmalı. Dışarıda kar var, suya gerek yok, düşüncesi hâkim olmamalı. Dışarıdaki su donduğu için hayvanlar bu suyla ihtiyaçlarını karşılayamıyor olabilirler, bizler bu şekilde davranarak hem büyük bir sorumluluk örneği sergilemiş oluruz, hem de bizden sonraki nesillere örnek oluruz.Bu konuda vatandaşlarımızın hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Köşə yazarı hörmətli Mehmet Akif Terzi itirdik.

Spread the love Saytımızın köşə yazarı olan Mehmet Akif TERZİ, səhər dənizdə infarkt keçirərək öldü.İzmirdə …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir