Home / Siyaset / Muhtarlık sevgi, özveri ve fedakârlık isteyen meşakkatli bir görevdir.

Muhtarlık sevgi, özveri ve fedakârlık isteyen meşakkatli bir görevdir.

Spread the love

Ahrazoğlu: Muhtarlık sevgi, özveri ve fedakârlık isteyen meşakkatli bir görevdir.

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 19 Ekim’de kutlananMuhtarlar Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

 

Muhtarlık görevinin sevgi, özveri ve fedakârlık isteyen meşakkatli bir iş olduğunu ifade eden Ahrazoğlu, muhtarların demokrasimizin en eski örneğini temsil eden devletin en küçük ve en önemli kurumu olduğunu kaydetti.

 

Etkisinin ve öneminin azaltılmaya çalışıldığı günümüzde, Muhtarlığın gerekli ve vazgeçilmez olduğuna dikkat çeken Ahrazoğlu, muhtarların haklarının ve önemlerinin arttırılmasına yönelik çalışmaların yapılmasına dikkat çekerek mesajına şöyle devam etti; “Vatandaşların belediye ve kamu kurumları ile aralarındaki iletişim muhtarlarımız üzerinden kurulmaktadır. Bu işlemlerde en büyük sorumluluk ise muhtarlarımıza düşmektedir. Muhtarlarımız bu sorumlulukları yerine getirebilmek için mesai kavramı olmadan, gece gündüz görev yapmaktadırlar. Bu özverili çalışmalara rağmen muhtarlarımıza verilen haklar maalesef yeterli olmamaktadır. Hükümetin muhtarlarımıza tanınan hakların yeninden ele alarak maaş ve sosyal güvencelerinde iyileştirmeler yapması gerekmektedir.”

 

Milletvekili Ahrazoğlu mesajını, “Milletini ve Devletini temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, ülkemizde görev yapan tüm muhtarları

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir yanıt yazın