Home / Siyaset / Milletvekili Ahrazoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milletvekili Ahrazoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Spread the love

MHP Hatay Milletv​ekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıldönümünü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ahrazoğlu, Emperyalist güçler tarafından tarihten silinmeye ya da küçük bir coğrafyaya sıkıştırılmaya çalışılan Türk Milletinin; varlığına, birliğine ve son yurduna kanıyla, canıyla sahip çıktığını ve dünya tarihinde eşine rastlanmayan kutlu bir destan yazdığını, yedi düvele karşı savaşarak Kurtuluş Savaşı’nı kazandığını ve Cumhuriyet’i gelecek nesillere emanet ettiğini kaydetti.

 

Mesajında Türkiye Cumhuriyetinin ağır bedeller sonucunda kurulduğunu; haksız, insanlık dışı ve gayri meşru engel ve emelleri aşarak tescillenmiş bir Milli Mücadele eseri olduğunu belirten Ahrazoğlu, “Bu eserin her satırı fedakârlık, her sayfası kahramanlıklarla doludur. Türk milleti 1919’lu yılların şartlarında içine sokulduğu ateş çemberini kırmayı bilmiş, karşılaştığı badireleri yüksek bir inanmışlıkla alt etmeyi başarmıştır. Adım adım büyüyen kurtuluş azmi, kademe kademe güçlenen diriliş aşkı hiç kuşku yok ki Türkiye Cumhuriyeti’nin duvarlarını örmüş, emperyalizmin tüm tuzaklarını bozmuştur. Elbette Türkiye Cumhuriyeti haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen milliyetçi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir.” dedi.

 

Cumhuriyetin; farklılıkları, ayrılıkları ve ihtilafları aşarak milli kimlik şuurunun ve birlikte var olma azminin etrafında birleşen Türk milletinin, asaletle perçinlediği ve temellendirdiği yönetim sisteminin adı ve şanı olarak 94 yılı geride bıraktığını ifade eden Ahrazoğlu; “Cumhuriyet; fikren, zihnen ve vicdanen hür nesilleri hedefleyen, milli irade ve egemenliği şart koşan muhterem bir millet projesi olarak gönlümüzde ve vicdanımızda her daim yaşayacak ve yaşatılacaktır.” açıklamasında bulundu.

 

Türk milleti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hürriyetinden taviz vermeyeceğini belirten Ahrazoğlu, “Yüce Türk Milletinin bazı kutsal değerlerinin tartışıldığı günümüzde bu kutsal değerlerimize ve Cumhuriyete sahip çıkacağımıza üstüne basarak ifade ederken, bu vesileyle, Yüce Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor; muazzam mücadelelerle fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden ve vatanın ve milletin birliği, dirliği ve bağımsızlığı için can veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran milliyetçi kahramanlara, vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorumHepsinin ruhları şad, mekânları cennet olsun.” şeklinde mesajını tamamlamıştır.

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir yanıt yazın