Home / Siyaset / HATAY’DA ÖNEMLİ MİSAFİR, PROF. DR. YASİN AKTAY

HATAY’DA ÖNEMLİ MİSAFİR, PROF. DR. YASİN AKTAY

Spread the love

Bugün Antakya’da Ak Parti Hatay Teşkilatının Şubat Ayı İl Danışma Meclisi toplantısı vardı. Toplantımızın önemli konuğu, AR-GE’den sorumlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay önemli açıklamalarda bulundu.  Sayın Aktay, Sosyoloji alanında kendini kabul ettirmiş, önemli bir bilim adamımız. Anayasa değişikliği çalışmalarında önemli katkıları olmuştur. Referandum tarihinin 16 Nisan olarak açıklandığını ifade eden Aktay, Anayasa değişikliği ile ilgili madde madde önemli açıklamalarda bulundu.

Önceki dönemlerde siyaset, vatandaş üzerinde baskı mekanizması olarak görülüyordu. İktidara gelmeleriyle Ak Parti’nin siyasete değişik bir imaj kazandırdığının altını çizen Yasin Aktay, Parti olarak Milletimizin her zaman hizmetkârıyız, dedi.

Sağlık konusuna geniş yer vererek önemli aşamalar kaydedildiğini, eski dönemlerde herkesin bir sağlık hatırası olduğunu anlattı. Sağlıkta gelinen durumun takdire şayan olduğunu belirtti.

Her İlimizde bulunan Üniversitelerde, önemli kalite kaydedildiğini, yabancı öğrencilerin tercihinin Ülkemizden yana olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın;  Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım ile, bütünlük içinde çalışma yürüttüklerini belirtti. Ancak kurumlar arasındaki uygulama farklılıklarının sistemde bölünmeyi meydana getirdiği, bu sebeple bu aksamaları gidermek, ileriki zamanlarda ortaya çıkabilecek sıkıntıları ortadan kaldırabilmek için Cumhurbaşkanlığı Sistemin gündeme alındığını, bu Anayasa değişikliğinin daha önce yapılan çalışmanın devamı olduğunu açıkladı.

Konuşmasına şu şekilde devam etti: “İç ve dış mihraklar, Ülkemizde olumsuz tablo oluşturmak için ellerinden gelen tüm çabayı göstermekteler. Türkiye olarak bunlara her türlü cevabı vermeye hazırız. Devlet görevlileri ve Üniversitelerde görevli Akademisyenler, her zaman vazifelerini yapmakla yükümlüdürler, kimse teröre ne şartla olursa olsun hiçbir zaman destek veremez.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, seçim kazanamayacağı Anayasa değişikliği üzerindeki söylemleriyle şimdiden ortada. Bu konuda bir çabası olmadığı herkes tarafından görülmektedir. Muhalefet konusunda sıkıntı çektiğimizi söyleyebilirim.  CHP, seçim kazanmasa da Danıştay, Yargıtay ve Sayıştay gibi kurumlarda teşkilatlanarak Milletimize uygun olmayan kararları dayatma aşamasına getirmiştir. Tek adamlık sistemi CHP’nin sürekli uyguladığı bir yöntem olup, CHP aslında tek adamlığı kaybetmenin telaşı içerisindedir, şeklinde konuştu.

Açıklamasında,” Milletimiz, 15 Temmuzda büyük kahramanlık örneği göstererek canlarını vermek uğruna tankların altına yatmayı göze alabilmiştir. Bu hususta Vatanına düşkün başka bir millet yoktur. Ayrıca, insani yardım konusunda dünyada birinci olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başka Ülkeler, üzerlerine düşen görevleri yapmamaktadırlar.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sorumlu Devlet Adamlılığını göstererek Ülkemiz için üzerine düşen görevleri yapmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum, dedi.

Vatandaşlarımızın referandumda herkesin özgür iradeleriyle evet veya hayır deme hakları olduğunu, bunu vatanseverlikle bağdaştırmanın yanlış olduğunu, bizim oyumumuzun rengi EVET olacaktır dedi. Hayır, konusunda ortaya konmaya çalışılan kampanyaların, çok masum yanının olmadığını ifade etti.

Hatay referanduma hazır, Türkiye referanduma hazır diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Prof. Dr. Yasin Aktay Hocamızı Hatay’da en iyi şekilde misafir etmeye çalıştık, görüşlerinden büyük ölçüde istifade ettik. Kendilerine ziyaretleri ve verdiği bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir