Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA YILIN SON TOPLANTISI

HASSA’DA YILIN SON TOPLANTISI

Spread the love

Hassa Kaymakamlığı başkanlığında Hassa’da faaliyet gösteren iş adamları ile geleneksel 2014 yılının son istişare toplantısı gerçekleştirildi.

HASSA’DA YILIN SON TOPLANTISI

Aktepe Ovalı Tesislerinde, Demircioğulları Zeytinyağı İşletmecisi Harun Demirci’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya;
Hassa Kaymakamı Mustafa PALA, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Belediye Başkan Yardımcıları, Hassa Sanayileri ve İşadamları Dernek Başkanı Av.Halil Zehir,TKDK Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy ve iş adamları katıldı.
Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,yaptığı açılış konuşmasında;
“Bu toplantılarda,projelerden,hibe duyurularından,yatırım fırsatlarından,iş imkanlarından sizleri haberdar edeceğiz.Sizlerin sorunlarını dinleyip o sorunlara çözüm bulmak,birlikte değerlendirme yapmak,ilçemizdeki istihdamı , üretimi ve yatırımları artırıcı,plan program ve tedbirleri almak hedefiyle yola çıkacağız.
İnşallah bu toplantıların sonucunda ,ilçemiz için ilimiz için hayırlı sonuçlar elde ederiz.Bizde kaymakamlık olarak ,belediye olarak ve tüm kurumlar olarak sizlerin yanındayız.Sizlere destekçiyiz.
Biz bunun için varız.Sizlere her konuda destekçi olmaya,yardımcı olmaya hazırız.İlçemizde kurduğumuz teşkilatlarla,gerek proje yazma konusunda,gerek takip konusunda,inceleme ve araştırma konusunda,ar-ge çalışmaları konusunda ulusal düzeydeki yatırımlar ve desteklemeler konusunda sizleri her zaman aydınlatmaya ,yardımcı olmaya ,yol göstermeye devam edeceğiz.
Sizlerden bu konuda el birliği ve işbirliği ile bu fırsatlardan en iyi şekilde istifade edebilmek,ilçemize en çok yatırımı ,en çok kaynağı getirebilmektir.Çabalamanızı,gayret etmenizi ve bizleri zorlamanızı bekliyoruz.”dedi.
İlçe Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürü Reşat Uymaz, Tarım Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme projesi hakkında iş adamlarımız bilgilendirilirken,TKDK Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy tarafından ise, 13.başvuru konuları, sunum eşliğinde tanıtıldı.
2014 yılının son işadamları toplantısı, hoş sohbet içerisinde geçti.Hassa’nın tarım ve ticari faaliyetleri ele alındı. Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel , Hassa Sanayi ve Ticaret Odası’nın bir an önce kurulması gerektiğini belirterek,Amanos Tüneli sonrası ,Hassa’da kurulacak Organize Sanayi yönetiminde söz hakkı sahibi olmamız gerektiğini vurguladı .
Kaymakam Mustafa PALA , Amanos Tünel Projesinin ve Hassa Organize Sanayinin son durumu hakkında iş adamlarımızı bilgilendirdi.Çağımızın gerektirdiği teknolojik yatırımların önemine vurgu yaptı.
Değerlendirme ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.HASSA’DA YILIN SON TOPLANTISI

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.