Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA MİNİK YÜREKLERE,BÜYÜK DESTEK

HASSA’DA MİNİK YÜREKLERE,BÜYÜK DESTEK

Spread the love

HASSA’DA MİNİK YÜREKLERE,BÜYÜK DESTEK

Hassa Kaymakamlığı, Ana Okulu öğrencilerine yönelik destek projesi gerçekleştirildi. Hassa Kaymakamlığı, Proje Ofisi tarafından maddi imkansızlıktan dolayı okula kayıt yaptıramayan 150 Anaokulu Öğrencisini,  okullaştırmak amacıyla “Minik Yüreklere Büyük Destek” adlı proje yapıldı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından finanse edilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülecek olan “Minik Yüreklere Büyük Destek” projesinin açılış töreni ,Hassa Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,Hassa Belediye Başkan Yardımcısı Seyfettin Araz,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Önder Sarı,okul müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Necati Tan’ yaptığı bilgilendirme sunumunda;

Masrafları Hassa SYDV tarafından karşılanacak olan projenin toplam maliyetinin 23.905,50 TL olduğu ve  bu miktarın tedarikçilere aylık taksitler şeklinde 6 ayda ödeneceği belirtildi. Proje ile maddi imkansızlık sebebiyle anaokuluna kayıt yaptıramamış çocukların eğitim öğretime katılmalarını sağlamak amacıyla kırtasiye giyim ve temizlik malzemesi ihtiyaçları SYDV tarafından karşılanacağı dile getirildi.

Hassa Kaymakamı  Mustafa PALA ise  yaptığı konuşmada;

Her çocuğun okul öncesi eğitim almasının gerekliliğine vurgu yaparak; İlçemizde okul öncesi okullaşma oranının daha da arttırılacağını, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanacağını ve okullaşmanın önündeki engellerin kaldırılacağını vurgulayarak önümüzdeki yıllarda anaokulu öğrencilerine tamamen ücretsiz eğitim vermek için gayret göstereceklerini belirtti.

Açılış programının ardından okul müdürlerine öğrencilerin eşyaları dağıtıldı.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.