Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA GİRİŞİMCİLİK KURSU.

HASSA’DA GİRİŞİMCİLİK KURSU.

Spread the love

imza (9)Hassa’da “Girişimcilik” Kursu açıldı.

Hassa Kaymakamlığı Proje Ofisi Koordinasyonunda , Hassa Belediyesi ve İş- Kur işbirliği ile açılan 9 gün süreli  25 kursiyerin eğitim gördüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmeye başlandı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen kursu ziyaret eden, Hassa Kaymakamı  Mustafa PALA ve Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ,kursiyerlerle sohbet ederek,Eğitimci Selcan Ağbaht’an  kurs hakkında bilgi aldılar.

Hassa  Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ,

Hassa’da girişimcilik ruhunu yaygınlaştırmak istediklerini belirterek,bu konuda ilk adımı  bugün attıklarını dile getirdi.

Hassa Kaymakamı  Mustafa PALA ise;

“Değişen dünya şartlarına ayak uydurmak ve gelişmelerden haberdar olmak zorunda olduklarını dile getirerek,genç girişimcilerin önünü açmak istediklerini belirtti. Destek ve hibe programlarından faydalanmak ,yeni işyerleri açmak için  girişimcilik eğitimi almanın  gerekliliğini ifade ederek,ilçemizin gençlerine bu fırsatı sunma  gayreti içerisindeyiz.Bu tür kursların devamı için çalışmalarımız devam etmektedir.Yapacağımız  2. Kursumuz onaylandı.3.kursumuzda değerlendirme aşamasında. İnşallah bu yıl üç kurs gerçekleştireceğiz.Gayemiz  Hassa’nın kalkınması  ve Hassa insanın refahı içindir.Sizlere de biraz gayret ve çaba düşüyor.”dedi.

İş –Kur’la sözleşme imzalanarak,ilçemize hayırlı osun dileklerinde bulunuldu.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.