Home / Hatay / Hassa / HASSADA DEĞİŞİM VAR

HASSADA DEĞİŞİM VAR

Spread the love

HASSADA DEĞİŞİM VARSon zamanlarda Hassa’da gerçekleştirilen organizasyonlar umut verici. Özellikle görevine yakın zamanda başlayan Kaymakam Mustafa PALA öncülüğünde bir hareketin başladığını ilgiyle takip etmekteyim.

 Kaymakam beyin ilçe halkı ile kucaklaşması, yeni projeler için iş insanlarını ve söz sahibi kişileri bir araya getirmesi artık Hassa’da bir şeylerin değişebileceği yönünde düşüncelerin arttığının göstergesidir.
Benimde uzun bir süre yaşadığım ilçemiz Hassada gelişimin önündeki en önemli engel, gençlerin ilçede hiçbir şey yapılamayacağı yönündeki düşünceleri. Son zamanlarda gerçekleştirilmeye çalışılan projeler umut verici, fakat geleceğin inşasının çocuklarımız ve gençlerimiz ile olabileceği unutulmamalıdır.
Hassa’da genç yaşta olan bir kişi ilçenin imkanlarını kullanıp ta şöyle işler yapayım, şurada iyi bir potansiyel var bu potansiyeli şu şekil gelire dönüştürebilirim tarzı düşüncelere hiç girmeyip; sadece burada kışı geçireyim sonra batı illerinden birine gidip çalışırım diye düşünüyor. Genel itibari ile bu düşünce etkin olduğu için kısır döngü, sonrasında kaynaklar atıl bir şekilde çürüyüp gidiyor.
Hassa ileriye bakıyorum diyorsa; öncelikle halkımızla seminerler, toplantılar konferanslar gerçekleştirilerek batıda kazan doğuda tüket mantığı kırılmalıdır. Sonrasında projeler bir biri ardına gelecektir.. Sağlıcakla kalın…

About İbrahim GÜZEL

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.