Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA “BİZ BİR AİLEYİZ” SEMİNERİ

HASSA’DA “BİZ BİR AİLEYİZ” SEMİNERİ

Spread the love

Hassa’da  kadın ve aile konulu seminer düzenlendi.

 Hatay Valiliği Koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, Kalkınma Bakanlığı Sodes kapsamında finanse edilen “Biz Bir Aileyiz” projesi tanıtım toplantısı düzenlendi.

Belediye Konferans Salonu’ndaki düzenlenen seminere;

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel,Garnizon ve Jandarma Komutan V.Üst Ahmet Seyhun,Emniyet Amiri Mustafa Ateş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koordinatörü Psikolog Ümit Çağlar,kurum amirleri ,muhtarlar,okul müdürleri,Okul Aile Birliği Başkanları ve kadınlar katıldı.

“Biz Bir Aileyiz” projesiyle, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve bu konuda farkındalık oluşturma konuları vurgulandı.

Projeyle kadına şiddet, madde bağımlılığı, çocuk ihmal ve istismarı, yaşlılık dönemi yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla, hem dezavantajlı kesim için hem bu kesime hizmet eden kurum çalışanlarına yönelik eğitimlerin düzenleneceğini ifade eden Çağlar, bu sayede toplumsal refahın arttırılmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA ,sunum sonrası yaptığı  değerlendirme de;

Kadının toplumumuzda ve dinimizde önemli bir yeri olduğunu belirterek,Kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda  eğitici faaliyetlere önemine vurguladı.

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay’da 2. Paramotorlu Terörist Vakası

Spread the love Hatay Valiliğinden yapılan açıklama’da Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında; Hatay’ın Hassa ilçesi kırsalında, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir