Home / Siyaset / GÖKSU, 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

GÖKSU, 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Spread the love

GÖKSU, 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİAk Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, 7 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan tabloyu değerlendirdi. Ak Parti olarak Dörtyol’da başarılı bir sonuç  aldıklarını, 5 olan Milletvekili sayısını muhafaza ettiklerini belirten Göksu, Hatay’ın sesini gür bir şekilde duyurduğumuz için sevinçliyiz, tüm teşkilat mensuplarımızı planlı ve programlı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, dedi.

 Tablonun önemli bilgiler içerdiğini belirten Göksu açıklamasında, seçmenlerin kararına her zaman saygılıyız diyerek sonuçlardan her siyasi partinin alacağı dersler olması gerektiğine inanıyorum, şeklinde konuştu. Ak Parti olarak seçimlerden 1. Parti olarak çıktıklarını belirten Sermin Göksu, ancak tek başımıza hükümet kuracak çoğunluğa ulaşamadık. Göksu konuşmasına şöyle devam etti:

Açıklanan neticeler sonucunda, seçmenlerin koalisyonun gündeme gelmesini istedikleri görülmektedir. Bu konuda, partiler arasında görüşmeler devam edecektir. Uzlaşma kültürü burada kendini gösterecektir. Bu sayede farklı görüşler, Ülkemizin geleceği için anlayış içinde bir arada bulunabileceklerdir. Koalisyon Hükümeti kurulması hususunda tüm siyasi partilere önemli görevler düşmektedir.

Seçime katılımın üst düzeyde olması sevindiricidir. Gerçekten takdire şayan bir davranıştır. Bu demokrasiye önemli bir katkıdır.  45 gün içinde, Koalisyon Hükümeti kurulması yönünde anlaşma sağlanamaması durumunda seçim hükümeti kurularak, erken seçime gidilmesi Anayasa gereğidir.

Gelişmeleri soğukkanlı bir şekilde takip etmemiz gerekir. Karamsarlığa ve ümitsizliğe düşmememiz lazım. Seçime katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca seçimin adil bir ortamda yapılmasını sağlayan Seçim Kurullarına, sandık görevlilerine ve emniyet mensuplarına  şükranlarımı sunuyorum.

Ak Parti olarak, her zaman seçime hazır olduklarını ifade eden Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, 2023,2053 ve 2071 hedefleri için üzerimize düşecek görevleri layıkıyla yapmaya çalışacağız, şeklinde konuştu.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.