Home / Haber / Sağlık / Ekmek Ne Kadar Kilo Aldırır ?

Ekmek Ne Kadar Kilo Aldırır ?

Spread the love

Kepek EkmekŞu kilo aldırır mı, bu kilo aldırır mı gibi söylemlere karşın aslında yediğimiz içtiğimiz her şeyi aşırıya kaçırdığımızda kilo almamız kaçınılmazdır. Örneğin oldukça masum gözüken suyu fazla tükettiğimizde hücrelerde saklanarak vücudumuzu şişmiş gibi gösteriyor. Ancak fazla ekmek tüketimi sonucu alınan kilonun geri verilmesi oldukça zor olduğunu unutmamak gerekir.

Aslında bakarsak sadece ekmek tüketmenin kilo aldırdığını söylemek pek mümkün değildir. Kilo almamız, gün içerisinde ekmeğin yanında tükettiğiniz besinler ile doğru orantıdadır.Örneğin bol bol protein tüketen veya bol bol yağlı besin tüketen kişilerin aldığı kiloyla karbononhidrat ağırlıklı beslenen kişilerin aldıkları kilolar bir değildir.

Aradığınız sorunun cevabı ise, ekmek kilo aldırır mı evet her besin gibi aldırır. Ancak doğru tüketimde kilo aldırmaz. Beyaz ekmeğin kilo aldırmasından korkuyorsanız daha az kalorili ekmekler olan, kepekli ekmek, çavdar ekmeği ve diğer ekmek türlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak: http://www.saglikligelisme.com/ekmek-ne-kadar-kilo-aldirir/

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

YENİ KORONA VİRÜS (COVİD-19)

Spread the love Bugünlerde gündemin en önemli maddesi Korona virüsünün sebep olduğu Covid 19 enfeksiyonu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir