Home / Hatay / Başkan Savaş, Antakya Şehirler Arası Otogarı’ndaki Tadilat Çalışmalarını İnceledi: Modern ve Güvenli Bir Terminal İçin Sona Yaklaşılıyor

Başkan Savaş, Antakya Şehirler Arası Otogarı’ndaki Tadilat Çalışmalarını İnceledi: Modern ve Güvenli Bir Terminal İçin Sona Yaklaşılıyor

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 6 Şubat Depremi’nde zarar gören Antakya Şehirler Arası Otogarı’ndaki tadilat çalışmalarını yerinde inceledi.

6 Şubat Depremi’nin ardından kullanılamaz hale gelen Antakya Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından daha iyi ve güvenli hizmet sunabilmek amacıyla bakım ve onarım çalışmalarına başlanmıştı.

Vatandaşların sıkça kullandığı otogarda ulaşım hizmetlerinin kesintiye uğramaması için ekipler, çalışmalarını hızlandırarak modern ve depreme dayanıklı düzenlemeler yapmış ve sona yaklaşmış durumda.

Başkan Savaş, bakım ve onarım çalışmalarını inceledikten sonra otogardaki işletme sahipleri ve firmalarla bir araya gelerek yaşadıkları zorlukları ve talepleri dinledi.

Savaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Deprem sonrasında Antakya otogarı ciddi şekilde zarar gördü. Esnafımız da bu durumdan etkilendi. Öncelikle sorunları çözmek için çaba gösterdik, ardından ekiplerimizle birlikte bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Yaklaşık bir hafta ila on gün içinde çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz. Artık esnafımız daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilecek. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Arsuz’dan İskenderun İstikametine Hareket Eden Araç Kaza Yaptı

Spread the love Hatay’ın Arsuz ilçesinden İskenderun istikametine doğru İki araçta karşı şeride geçmesi ile …

Bir yanıt yazın