Home / Hatay / AZA OSMANOĞLU: BÜYÜKŞEHİR HER HİZMETTE YARDIMCI OLUYOR

AZA OSMANOĞLU: BÜYÜKŞEHİR HER HİZMETTE YARDIMCI OLUYOR

Spread the love

AZA OSMANOĞLU BÜYÜKŞEHİR HER HİZMETTE YARDIMCI OLUYORHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Altınözü ilçesindeki eğitim kurumlarının altyapı problemlerini tamamlaya yönelik yapılan çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Genel Müdürlük, Altınözü ilçemize bağlı Yolağzı Mahallesi’ndeki bir eğitim binasında yaşanan atıksu hattı probleminin HATSU yetkililerini iletilmesi üzerine ekiplerin harekete geçtiğini bildirerek, binada var olan hattın üzerine ek olarak 250 metre kanalizasyon hattının döşendiğini açıkladı.

Döşenen kanal hattının 150 metresinde 200’lük, 100 metresinde ise 300’lük boruların kullanıldığını aktaran HATSU İdaresi, 1 kepçe ve 4 personelin yürüttüğü hummalı çalışma sayesinde kanalizasyon hattı probleminin çözüldüğünü kaydetti.

HATSU Genel Müdürlüğü, eğitim yuvalarına desteklerin her zaman süreceğini vurgulayarak, geleceğimiz olan öğrencilerin daha rahat şekilde eğitim hayatlarını sürdürmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını vurguladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili görüşlerini aktaran Yolağzı Mahalle Muhtar Azası Abdulhakim Osmanoğlu, mahalledeki okulun kanalizasyon sıkıntılarının giderilmesi için HATSU’ya başvurduklarını ve sorunun kısa sürede çözüldüğünü belirterek, “Büyükşehir Belediyesi istediğimiz her hizmette bizlere yardımcı oluyor. İlgilerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Arsuz’dan İskenderun İstikametine Hareket Eden Araç Kaza Yaptı

Spread the love Hatay’ın Arsuz ilçesinden İskenderun istikametine doğru İki araçta karşı şeride geçmesi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.