Home / Siyaset / AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANINDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANINDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Spread the love

sermin göksu engelliler haftasıAk Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, Engelliler haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı…

Başkan Göksu, Birleşmiş Milletlerin üyesi olan tüm ülkelerde her yıl, 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta, “Engelliler Haftası” ve 10 Mayıs tarihinin de “Engelliler Günü” kabul edilmiştir. Bu nedenle, Ülkemizin her yerinde başta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü olmak üzere ilgili kurumlar tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Göksu  mesajında; “Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilere, her kesiminin sahip çıkması, onların topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken çalışmaların yapılması, desteğin verilmesi ve istihdam imkânlarının da meydana getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca unutmamalıyız ki, hepimiz birer engelli adayıyız.

“Engelliler Haftası” nedeniyle, Ülkemiz genelinde engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla, bu sorunların çözümüne yönelik, çeşitli faaliyetlere yer verilmektedir.

Hükümetimizce de, engelli yurttaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümü ve onların yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapılmıştır ve yapılmaya devam edilmektedir.

“Engelliler Haftası” nedeniyle, engelli vatandaşlarımıza ve onların ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Bu haftanın engelli yurttaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ederek, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.