Home / Siyaset / AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’DAN, İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YILDÖNÜMÜ MESAJI

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU’DAN, İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YILDÖNÜMÜ MESAJI

Spread the love

Ak Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, İstiklal Marşımızın Kabulünün 95. Yıldönümü nedeni  ile bir mesaj yayımladı.

AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU'DAN, İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YILDÖNÜMÜ MESAJI

” 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşımız, aziz milletimizin ortak sesi, diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın Milli Mücadele ruhu, vatan sevgisi ve istiklal aşkı, en veciz ifadesini İstiklal Marşı’mızın mısralarında bulmuştur.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakarlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. Milletimizin zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceği buluşturan İstiklal Marşı, milletimizin en kıymetli ortak değerlerinden olmuştur.

İstiklal Marşı’nın yazıldığı günlerde milletimizin birliğine ve dirliğine yönelik tehditlerin benzerleri bugün de yaşanmaktadır. Bu tehditlere karşı o günkü milli ruhla birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu vatanı parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu vesileyle İstiklal Harbi’nin milli bir ruh içerisinde kazanılmasına katkı sağlayan İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yılını kutlarken; kurtuluş mücadelemiz sırasında bu birliği milli marşla perçinleyen Mehmet Akif’i, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”AK PARTİ DÖRTYOL KADIN KOLLARI BAŞKANI SERMİN GÖKSU'DAN, İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YILDÖNÜMÜ MESAJI

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir