Home / Siyaset / Ahrazoğlu: Türkmenlerin yalnız bırakılmaması ve Türkiye’nin yardım elini uzatması gerekmektedir.

Ahrazoğlu: Türkmenlerin yalnız bırakılmaması ve Türkiye’nin yardım elini uzatması gerekmektedir.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Suriye’de Türkmenlerin yalnız bırakılması ve Türkiye’nin yardım elini uzatmaması sonucunda yaşananlara dikkat çekmek için Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda açıklama yapmıştır.

Mehmet N Ahrazoğlu

Bayırbucak bölgesinde Yamadi Köyü hariç olmak üzere İsa Pınar, Karamanlı, Kelez ve Sarraf köylerinin Esat ve Rus birlikleri tarafından işgal edildiğini ve 30 Bayırbucak Türkmen’inin katledildiğini ve bir o kadarı da yaralı ve kayıp olduğunun söylendiğini ifade eden Ahrazoğlu, konuşmasına şöyle devam etmiştir: “Bir yandan Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız Rusya’yla yumuşama politikaları güderken bir yandan da Türkmenlerin katledilmesini anlamak mümkün değildir.”

Ahrazoğlu, ayrıca Halep tarafındaki Türkmen köylerinin bir yandan PYD, bir yandan DEAŞ, bir yandan da Rus ve Esat birlikleri tarafından kuşatıldığını ifade etmiş ve “Türkmenlerin yalnız bırakılmaması, onlara Türkiye’nin yardım elini uzatması gerekmektedir.” açıklamasında bulunmuştur.

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, en azından, Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, Türkmenlere yapılan bu zulmün kınanmasını ve bir an önce Hükûmetimizin Türkmenlerle ilgili gerekli yardımları yapmasını talep ettiğini belirterek konuşmasını tamamlamıştır.

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.