Home / Siyaset / Ahrazoğlu, terör saldırıları ve gündemle ilgili mesaj yayınladı.

Ahrazoğlu, terör saldırıları ve gündemle ilgili mesaj yayınladı.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Cizre-Şırnak karayolu üzerindeki Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine yaklaşık 50 metre uzaklıktaki polis kontrol noktasına PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen hain saldırıyı lanetlediğini belirterek, “Saldırıda 11 polisimiz şehit olmuş, 78 vatandaşımız yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına ve büyük Türk milletine başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.” açıklamasında bulunmuştur.

cizre-ambulanslar

Türk milletinin ve ülkesinin bir terör kuşağının ortasında çevrelendiğini; PKK, IŞİD ve FETÖ terör örgütlerinin günbegün saldırılarına devam ettiğini belirten Ahrazoğlu, “Terör örgütlerinin hedefi Türk milletinin birliği, Türk devletinin dirliği, Türk vatanının bütünlüğüdür. Türkiye topyekûn bir şekilde terör örgütlerinin saldırısı altındayken mücadelenin de örgüt ayrımı yapmaksızın topyekûn yapılması gerekmektedir. Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır; o satıh bütün vatandır, bütün millettir. Terörle mücadele milli bir davadır. İstiklalimiz ve istikbalimiz bu mücadelede bir ve bütün olmamıza bağlıdır.” ifadesinde bulunmuştur.

 

Ahrazoğlu, Celabrus’a yönelik başlatılan askeri harekatı çok olumlu bir gelişme olarak gördüğünü ve bütünüyle desteklediğini ifade ederek “Yıllara yayılan Suriye’de ki iç savaş Türkiye’nin iç ve dış güvenliği için çok ciddi bir tehdit ortaya çıkarmıştır. Türkiye’nin sınırına mücavir bölgeler PKK’nın Suriye kolu PYD’nin ve İŞID’ın kontrolüne girmiştir. PKK / PYD, Suriye sınırımız boyunca üç sözde kanton oluşturmuştur. Nihai amaç, bu üç kantonu birleştirip daha da genişleterek sınırımız boyunca Barzani modelinde özerk yönetim bölgesi oluşturmaktır. İlerde bu bölge bağımsız Suriye-Kürt Devleti’ne dönüştürülecektir. “Dört parçalı büyük Kürdistan” hayalinin Irak’tan sonra Suriye bölümü de bu şekilde hayata geçirilecektir.” açıklamasında bulunmuş ve Türkiye’nin derinliği askeri ihtiyaçlara göre belirlenecek şekilde Cerablus bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolünde bir “Güvenli Bölge” oluşturulmasının üzerinde önemli durulması gerektiğini ifade etmiştir.

 

Milletvekili Ahrazoğlu, yayınladığı mesajında, “İşte bu sultanınız, Allah-u Teala’nın şerefli ismiyle adımını gaza meydanına atıyor. Ben şu kılıcı tutan elim takatten kesilinceye kadar çarpışacağım. Dinini, vatanını, sultanını seven ardımca gelsin.” Diyerek 1071 yılında, Malazgirt’te Anadolu’nun kapılarını bizlere açan Sultan Alparslan’ı ve bu Aziz Vatanın yurt olmasını sağlayan Şehitlerimizi Rahmetle ve Minnetle anıyorum. Ruhları Şad, Mekanları CENNET olsun…” temennisinde bulunmuştur.

 

Milletvekili Ahrazoğlu mesajını, ““Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini vererek sömürgeci işgal güçlerinin Anadolu’dan süpürüp atılmasına vesile olan Büyük Taarruzun başlangıcının 94.Yıldönümü Kutlu Olsun. Büyük Taarruz Zaferiyle kıyamete kadar Aziz Türk Milletinin vatanı olarak kalacak olan Anadolumuz için Kan ve Can veren Şanlı Ecdadımızı, Başta Gazi M.Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” şeklinde tamamlamıştır.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir