Home / Siyaset / Ahrazoğlu: Rabb’im Türk Milletine 17 Ağustos acısını unutturacak başka acılar vermesin.

Ahrazoğlu: Rabb’im Türk Milletine 17 Ağustos acısını unutturacak başka acılar vermesin.

Spread the love

Ahrazoğlu: Rabb’im Türk Milletine 17 Ağustos acısını unutturacak başka acılar vermesin.

AHRAZOĞLU MECLİS KONUŞMASI
MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın 7.maddesi üzerinde verilen önerge hakkında MHP grubu adına söz aldığı konuşmasına, “17 Ağustos 1999’da meydana gelen, on yedi yıl önce etkisi ve büyüklüğü itibarıyla asrın felaketi olarak adlandırılan deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, bir daha böyle bir felaketin yaşanmamasını Yüce Rabb’imden niyaz ediyorum.” şeklinde başlamıştır.

Resmî rakamlara göre, 17.500 ölü, 23-24 bin yaralının olduğu 17 Ağustos depreminin, sonuçları itibarıyla ülkeye büyük bir felaket yaşattığını, büyük acılara neden olduğunu ifade eden Ahrazoğlu, “Ancak bu felaketin sonucunda, aziz Türk milleti kuzeyli, güneyli, doğulu, batılı tüm insanlarımız acılarla ve imkânsızlıklarla baş edebilmek için deprem bölgesine güçleri nispetinde maddi ve manevi yardımlarda bulunmuş, yaraların sarılması için her türlü imkânı o bölgedeki kardeşlerine ulaştırmaya çalışmışlardı.” açıklamasını yapmış ve o dönem görevde olan 57’nci Hükûmetin gecesini gündüzüne katarak yaraları sarmaya çalıştığını, kış gelmeden, mağduriyete uğrayan insanların imdadına koştuğunu ve bunu da dünyada emsali zor görülür başarılara imza atarak yaptığını, MHP’nin o dönemde iki ay gibi kısa bir zamanda prefabrik evleri, on sekiz ay gibi kısa bir dönemde kalıcı konutları Bayındırlık Bakanlığı ve çalışanlarıyla hak sahiplerine teslim etiğini ifade etmiştir.

Ahrazoğlu; bu tip doğal afetleri önceden tahmin etmenin zor olacağını ancak afetlere karşı tedbirlerin afetler olmadan alınması gerektiğini belirtmiş, “Şayet imar ve inşaat mevzuatları çağın gereklerine göre yeniden düzenlenir, depremle mücadeleyi bilinçli bir şekilde öğretecek tedbirler alınır, konut alanları seçilirken zemin etütleri ilmi olarak yapılır ve bunlara göre önlemler alınırsa bir daha böyle felaketlerle karşılaşılsa bile az üzüntü, acı ve zararla bu felaketlerden kurtulmak mümkün olacaktır.” açıklamasını yapmıştır.

15 Temmuz’un Türk milletinin birlik ve beraberliğine yönelik bir hareket olduğunu, FETÖ’cü terör örgütü ile Sevr heveslilerinin birlikte Türk coğrafyasından “Türk” isminin, Türk devletinin yıkılmasına kastettiği bir olay olarak ortada durduğunu açıklayan Ahrazoğlu, konuşmasına şöyle devam etmiştir: “Kendi seçim bölgemiz olan Hatay’da bu dönemde sınır birliklerinden 200 asker çekilmiş, 7-8 zırhlı araç o sınır bölgesinden alınarak bir başka bölgeye gönderilmek üzere harekete geçirilmiştir. Bir hafta boyunca sınır bölgesi tamamen boş bırakılmış, “Böyle bir durum ne için yapılır?” diye Hataylı düşünmeye başlamıştır. Suriye’deki savaşın Hatay bölgesine yakın oluşu, Halep ve İdlip bölgesinde yoğunlaşması acaba burada Suriye’den Hatay’a girişlerin olacağını mı düşündürmektedir? Öyleyse bu, 15 Temmuz Türk milletine karşı yapılmış iç savaşa yönelik bir hareket olarak düşünülmelidir.

 

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu; 15 Temmuz’un Türk milletine, Türk devletine yapılmak istenen hain bir darbe girişimi olduğunu belirtmiş, “Bu darbeye karşı “Önce ülkem.” diyen, bu ülkeyi karşılıksız seven, Türk milletine bağlılığından şüphe edilmeyen, milletimizin her kesimi, her tarafı, her insanımız tarafından vatanına, bayrağına, demokrasisine sahiplenme duygusuyla atlatılmış destansı bir hareket olarak ifade edilebilir. FETÖ’cü hainlerin bölücü terör girişimlerinin üzerinden otuz iki gün geçmiştir. Otuz iki gün içerisinde birçok memur görevden alınmış, açıklar olmuş, tutuklamalar yapılmıştır. Buradan AKP yetkililerine sesleniyorum: Adaletli davranarak, hukukun üstünlüğü esas alınarak, suçluyu suçsuzdan ayırarak kamuda çalışan, üniversitede okuyan, iş adamı, esnaf, her kesimden insanların eğer suçu varsa gözünün yaşına bakılmamalı, son pişmanlık fayda etmez diyerek cezalandırılmalıdır.” şeklinde açıklamasını yapmış ve bu işler yapılırken bu ülkeyi on dört yıldır yönetenlerin, şayet suç varsa bu yardım ve yataklık edenlere göz yumanların da olduğunu aziz milletimizin bildiğini ifade ederek konuşmasını tamamlamıştır.

MECLİS KONUŞMASI;

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.