Home / Siyaset / Ahrazoğlu: Muhtarlarımız Demokrasimizin Mihenk Taşıdır.

Ahrazoğlu: Muhtarlarımız Demokrasimizin Mihenk Taşıdır.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

muhtar

Muhtarlık görevinin sevgi, özveri ve fedakârlık isteyen meşakkatli bir iş olduğunu ifade eden Ahrazoğlu, muhtarların demokrasimizin en eski örneğini temsil eden devletin en küçük ve en önemli kurumu olduğunu kaydetti.

Etkisinin ve öneminin azaltılmaya çalışılsa da Muhtarlığın gerekli ve vazgeçilmez olduğuna dikkat çekenAhrazoğlu, muhtarların haklarının ve önemlerinin arttırılmasına yönelik çalışmaların yapılmasına dikkat çekerek mesajına şöyle devam etti; “Vatandaşların belediye ve kamu kurumları ile aralarındaki iletişim muhtarlarımız üzerinden kurulmaktadır. Bu işlemlerde en büyük sorumluluk ise muhtarlarımıza düşmektedir. Muhtarlarımız bu sorumlulukları yerine getirebilmek için mesai kavramı olmadan, gece gündüz görev yapmaktadırlar. Bu özverili çalışmalara rağmen muhtarlarımıza verilen haklar maalesef yeterli olmamaktadır. Hükümetin muhtarlarımıza tanınan hakların yeninden ele alarak maaş ve sosyal güvencelerinde iyileştirmeler yapması gerekmektedir.”

Milletvekili Ahrazoğlu mesajını, “Milletini ve Devletini temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, ülkemizde görev yapan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyorum.” şeklinde tamamladı.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.