Home / Siyaset / ​Milletvekili Ahrazoğlu, Polis Teşkilatının Kuruluş günü nedeniyle mesaj yayımladı.

​Milletvekili Ahrazoğlu, Polis Teşkilatının Kuruluş günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu 10 Nisan Polis Teşkilatının 172.nci Kuruluş günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ahrazoğlu mesajında, ” Türk polisi 172 yıldan beri toplumu tehdit eden olaylara karşı insanımızı korumakta, vatandaşların can ve mal güvenliği ile asayişini canı pahasına sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Türk Polis Teşkilatı’nın Türkiye’de huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati derecede önemi olan kurumlardan birisi olduğunu dikkati çeken Ahrazoğlu, “Toplumda, huzur ve güven ortamının tesis edilmesinin yanı sıra, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suç işlenmesini önleyici tedbirlerin alınması, olayların aydınlatılarak faillerin adalete teslim edilmesi de polislerimiz tarafından gerçekleştirilen önemli görevleri arasındadır. Bundan 172 yıl önce 1845 yılında kurulan ve bugüne kadar, güvenlik ve düzeni sağlamak ve korumakla görevli Türk Polis Teşkilatı, çok zor çalışma şartlarına rağmen, gurur ve onur kaynağımız olmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

Vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyan, huzurunu sağlayan, zorlu bir o kadar da onurlu görevlerini gözlerini kırpmadan, gece gündüz demeden yerine getiren Türk Polis teşkilatının şerefli geçmişiyle Türk Milletinin her zaman övgüsüne ve sevgisine mazhar olduğunu belirten Ahrazoğlu, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için mesai gözetmeksizin çalışan, canı pahasına her türlü zorluğa göğüs geren Emniyet Teşkilatımızın MİLLİ olduğuna inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümünde Şehit polislerimize Allah’tan tekrar tekrar rahmet diliyorum. Ruhları ŞAD, Mekânları CENNET olsun. Gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyorum.” dedi.

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu mesajını şu şekilde tamamladı, “Bu vesile ile şehit kanlarıyla sulanmış Vatanımızın her köşesinde büyük bir özveri, cesaret ve fedakârlık ile milletimizin huzuru, devletimizin bekası için çalışan Emniyet Teşkilatımızın 172. kuruluş yılını kutluyorum. Özellikle terörün yoğun olduğu yerlerde kahramanca mücadele veren polis ve askerlerimiz başta olmak üzere tüm emniyet güçlerimiz ile asker ve korucularımızın Allah yar ve yardımcısı olsun.”

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir