Home / Hatay / Antakya / BÜYÜKŞEHİR, ET VE ET ÜRÜNLERİNDE DENETİMLERİNİ SIKILAŞTIRDI

BÜYÜKŞEHİR, ET VE ET ÜRÜNLERİNDE DENETİMLERİNİ SIKILAŞTIRDI

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Antakya İlçe Tarım Müdürlüğü, et ve et ürünleri satan işletmelerde detaylı denetim gerçekleştirdi. Tüketicilerin sağlıklı gıdalara erişimini güvence altına almak ve işletmelerin hijyen standartlarına uyumunu sağlamak amacıyla yapılan denetimler, ilçe genelindeki et ve et ürünleri satan işletmeleri kapsayacak şekilde titizlikle uygulandı.

Ekipler, işletmelerin hijyen, ürünleri saklama şartları, üretim koşulları ve satış öncesi işlemlerini detaylı bir şekilde inceledi. Yapılan tetkikler sonucunda sağlıklı tüketime uygun olmayan yüklü miktarda et tespit edilerek imha edildi.

İncelemeler sonucunda tespit edilen eksiklikler hakkında işletmelere gerekli tutanaklar tutulup uyarılar yapıldı ve düzeltici tedbirler alınması için süre verildi.

Büyükşehir yetkilileri, tüketicilerin sağlığını tehdit edebilecek herhangi bir durumun önüne geçmek amacıyla kurumlarla uyum içinde hareket ettiklerini ve denetimlerine sıkı bir şekilde devam edeceklerini ifade etti.

Denetimler esnasında işletmelerde bulunan birçok vatandaş, denetimlerden ötürü memnuniyetlerini dile getirerek HBB’ye teşekkür ettiler.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Şiddetli Yağışlar Sonrası Hatay’da Su Taşkınlarına Hızlı Müdahale

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, 12 Mayıs 2024 Pazar günü şehrimizde …